امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۳۶۴۷
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

کمک 4 میلیارد تومانی اردبیلی‌ها در «عید سعید قربان»

(دوشنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۱۶

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: خیران اردبیلی در عید سعید قربان سال‌جاری، چهار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به تامین گوشت خانوار تحت حمایت این نهاد کمک کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه خیران اردبیلی چهار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به تامین گوشت قربانی برای دستگیری از خانوار تحت حمایت در «عید سعید قربان» کمک کرده‌اند، گفت: به یاری خیران و نیکوکاران، گوشت قربانی در بین اکثر خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل توزیع شده است.
وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی در عید سعید قربان سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است، افزود: همواره شاهد افزایش حمایت‌های مردم نیکوکار استان اردبیل هستیم که این امر وظیفه امدادگران را در قبال فقرا بیشتر می‌کند.
دشتی با اعلام اینکه خیران اردبیلی بیش از 457 میلیون تومان به صورت نقدی کمک کرده‌اند، بیان کرد: از طریق این کمک‌ها گوشت قربانی تهیه و در بین نیازمندان توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به اهدای 414 راس دام سبک و 26 راس دام سنگین توسط نیکوکاران اردبیلی اشاره کرد و گفت: ارزش دام‌های اهدایی توسط خیران بیش از یک میلیارد تومان برآورد شده است.
وی توزیع 23 هزار و 100 کیلوگرم گوشت قربانی در بین مددجویان را از دیگر فعالیت‌های این نهاد در عید سعید قربان عنوان کرد و افزود: نیکوکاران حدود دو میلیارد و 360 میلیون تومان بابت تهیه این مقدار گوشت به کمیته امداد کمک کرده‌اند.
دشتی با اشاره به اینکه خیران با مراجعه به مراکز نیکوکاری در سطح استان نیز به تامین گوشت قربانی خانوار تحت حمایت کمک کرده‌اند، بیان کرد: مراکز نیکوکاری نقش مضاعفی را در رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر بر عهده دارند که حسن اعتماد عمومی به این مراکز موجب شده است تا خدمات به صورت کیفی‌تر و با سرعت بیشتری در اختیار نیازمندان قرار گیرد.
وی با اعلام اینکه در سال‌جاری به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمهیداتی را برای تامین گوشت قربانی خانوار تحت حمایت در نظر گرفتیم، افزود: تمامی مراحل ذبح تا توزیع گوشت قربانی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و موازین دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت صورت گرفته است.
دشتی با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی در همان روز عید سعید قربان در اختیار محرومان و نیازمندان استان اردبیل قرار گرفته است، بیان کرد: موظف هستیم کمک‌های مردمی را بر اساس نیت خیر نیکوکاران، در اسرع وقت به دست مستمندان و خانوار محروم جامعه برسانیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه نیکوکاران می‌توانند از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* کمک‌های خود را به دست نیازمندان برسانند، گفت: شماره کارت واریزی 6037997950030552 نیز در اختیار مردم خیر استان اردبیل قرار دارد تا بتوانند به سادگی کمک‌های خود را پرداخت کنند.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید