امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۶
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۳۶۴۴
گزارشگر : ۸۲
در صورت تأمین تجهیزات پنل خورشیدی؛

کمیته امداد استان کرمان آمادگی اجرای 5 هزار نیروگاه را دارد

(دوشنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۳۶

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: در صورت تأمین تجهیزات، کمیته امداد استان کرمان آمادگی اجرای پنج هزار نیروگاه خورشیدی در سال جاری را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در جلسه اقتصاد مقاومتی با موضوع انرژی‌های تجدید پذیر که با حضور زینی وند، استاندار کرمان و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد بابیان اینکه در چند سال اخیر نصب پنل‌های خورشیدی باهدف خودکفایی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت دنبال و از این طریق برق تولیدی این خانوارها توسط شرکت برق خریداری می‌شود افزود: خرید تضمینی برق پنل‌های خورشیدی به مدت ۲۰ سال توسط وزارت نیرو، می‌تواند به ایجاد درآمد پایدار و طولانی‌مدت برای این خانوارها منجر شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی پنج کیلوواتی برای مددجویان یکی از طرح‌های موفق این نهاد است خاطرنشان کرد: مددجویانی که طرح نیروگاه‌های خورشیدی برای آن‌ها اجراشده ماهیانه معادل حداقل حقوق تأمین اجتماعی درآمد کسب می‌کنند.

صادقی بابیان اینکه تاکنون ۷۰۰ نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در جهت اشتغال مددجویان در استان اجراشده است گفت: ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی دیگر نیز هم‌اکنون در استان در حال اجرا است.

وی بابیان اینکه مددجویان کمیته امداد جزء خوش‌حساب‌ترین افراد جامعه هستند ادامه داد: هم‌اکنون مددجویانی که طرح نیروگاه‌های خورشیدی برای آن‌ها اجراشده هیچ‌گونه بدهی به شرکت‌های پیمانکار ندارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه پنل‌های خورشیدی در تولید برق پاک و تجدید پذیر می‌توانند نقش مؤثری در جلوگیری از آلودگی هوا داشته باشند، گفت: نصب نیروگاه‌های خورشیدی و تولید انرژی در نقاط روستایی تا حد قابل‌توجهی از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید