امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۳۶۴۰
گزارشگر : ۷۸

پرداخت 16 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان خراسان شمالی

(دوشنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۲۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان ‌شمالی از پرداخت 16 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان مستعد تحت حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه طی چهارماهه امسال 16 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان پرداخت شد افزود: با پرداخت این تسهیلات 576 طرح اشتغال برای خانوارهای تحت حمایت این نهاد ایجاد شد.
وی گفت: طرح‌های اشتغال مددجویان شامل طرح‌های دام‌پروری، کشاورزی، صنایع‌دستی، صنعت، خدمات و حمل‌ونقل است.
وی با اشاره به اینکه مبلغ تسهیلات از 10 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان است، اضافه کرد: مددجویانی که قادر به انجام کار هستند اما به علت مشکلات مالی توانایی تأمین ابزار کسب‌وکار را ندارند با دریافت تسهیلات زمینه اشتغال و خودکفایی خود و خانواده‌شان را فراهم می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با یادآوری اینکه امسال درمجموع بیش از 246 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال مددجویان این نهاد اختصاص‌یافته است افزود: طی چهارماهه امسال 6 درصد این اعتبارات جذب‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: برنامه کمیته امداد خراسان شمالی در حوزه توسعه اشتغال طی امسال، ایجاد 6 هزار و 181 فرصت شغلی از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان است.
وی در پایان یادآور شد: چهار هزار و 339 مددجوی این نهاد طی سال گذشته صاحب شغل شدند که 345 مددجو توسط بنگاه‌های کاریابی و سه هزار و 994 نفر نیز از طریق دریافت تسهیلات اشتغال که برای اشتغال‌زایی این افراد بیش از 174 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه هزینه شد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید