امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۶۳۸
گزارشگر : ۸۰
طی سه ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

اختصاص 30 درصد از صدقات به حل مشکل مسکن نیازمندان

(دوشنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۱۴

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری 30 درصد از صدقات جمع آوری شده در استان قزوین به حل مشکل مسکن محرومان و نیازمندان و 70 درصد مابقی برای امر ازدواج، درمان بیماران نیازمند، تأمین لوازم ضرروی زندگی ، پرداخت هزینه های تحصیلی و فرهنگی دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت و کمک های موردی اختصاص یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رضا کارگر بیان کرد: یکی از برنامه های کمیته امداد مدیریت مناسب و استفاده بهینه از کمک های مردمی در سرفصل های خدمتی است.

وی ادامه داد: البته کمک های مردمی که با عناوین خاص ارائه می شود در همان زمینه که نیکوکار اهداء کرده است، صرف می شود.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: تمامی صدقات و کمکهای مردمی در سرفصلهای مختلف برای نیازمندان هزینه می شود و هزینه های اداری و عملیاتی این نهاد هم از محل اعتبارات دولتی تامین می شود.

وی افزود: طی سه ماهه نخست سال جاری بیش از 27 میلیارد ریال صدقه از حدود 126 هزار صندوق صدقه جمع آوری شده و همه صدقه جمع آوری شده همچون سایر کمک های مردمی برای نیازمندان داخل استان صرف شده است.

کارگر عنوان کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری از این میزان صدقه جمع آوری شده 30 درصد برای حل مشکل مسکن محرومان و نیازمندان اعم از پرداخت اجاره، کمک هزینه ساخت و کمک به نوسازی و بهسازی مسکن نیازمندان اختصاص یافته است.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: 58 درصد از صدقه جمع آوری شده برای امر ازدواج، درمان بیماران نیازمند، تأمین لوازم ضرروی زندگی و کمک های موردی اختصاص یافته است.

وی اظهارکرد: 12 درصد از صدقه جمع آوری شده نیز برای کمک های فرهنگی به هشت هزار و 500 دانش آموز، دانشجو و طلبه تحت حمایت اعم از کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه شهریه و خدمات فرهنگی، آگاه سازی و آموزش مهارت های زندگی برای مدجویان بوده است.

کارگر یادآورشد: امیدواریم با کمک های بیشتر مردمی بتوانیم در عرصه خدمت گزاری به نیازمندان و محرومان شاهد ارتقای کمی و کیفی باشیم از این رو پیشنهاد می کنیم مردم خیر و نیکوکار استان برای تسهیل در ارائه کمک های خود و همچنین تسریع در جمع آوری این کمک ها از کد مهربانی #028*8877* استفاده کنند.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید