امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
جمعه / ۸ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۶
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۳۵۷۷
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد:

افتتاح ۱۲۰۰ واحد مسکن مددجویان در استان گیلان/ هفتاد هزارمین واحد طرح مسکن محرومان در استان گیلان به بهره‌برداری رسید

(جمعه ۸ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۶:۴۶

هفتاد هزارمین واحد طرح مسکن محرومان همزمان با ۱۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در استان گیلان به بهره‌برداری رسید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مراسم گرامیداشت مرحوم تابش، رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح هفتاد هزارمین واحد طرح مسکن محرومان، همزمان با بهره‌برداری از ۱۲۰۰ واحد مسکن مددجویان با حضور سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در استانداری گیلان برگزار شد.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم با تقدیر از خدمات ماندگار مرحوم تابش گفت: یکی از برنامه‌های جدی کمیته امداد برای یاری رساندن به محرومان در شرایط سخت اقتصادی، ساخت مسکن و مقاوم‌سازی منازل آنان است.
 
وی با قدردانی از همراهی سپاه پاسداران در ساخت مسکن محرومان افزود: سپاه پاسداران در همه‌جا یار و یاور کمیته امداد بوده و تا شهریورماه سال جاری مراحل ساخت ۶۵۰۰ واحد مسکن محرومان با همکاری این نهاد به اتمام می‌رسد.
 
بختیاری ادامه داد: همچنین ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی در قالب تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه تا پایان امسال به اتمام می‌رسد‌.
 
رئیس کمیته امداد از امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین کمیته امداد، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه در خصوص احداث ۱۴۰ هزار واحد مسکن محرومان خبر داد و گفت: از این میزان سهم کمیته امداد ۲۴ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی است.
 
وی به ارائه ۴۱۵۷ خدمت مسکن به مددجویان گیلانی طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: ۵۴۵ مورد احداث و خرید مسکن و ۳۶۱۲ مورد تعمیرات و ایجاد فضاهای جانبی از جمله اقدامات کمیته امداد استان طی سال گذشته بود.
 
 
بختیاری از توافق سه‌جانبه میان کمیته امداد، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در استان گیلان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۳۱۶ واحد به مددجویان کمیته امداد تخصیص یافته است و در هفته دولت تعداد ۱۳۵ واحد تحویل ولی‌نعمتان می‌شود.
 
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این نشست با اشاره به تخصیص منابع مالی به منظور تکمیل مسکن محرومان در کشور گفت: بر اساس آمار ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکن محرومان در کشور اختصاص داده شده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، همزمان با آیین بهره‌برداری از هفتاد هزارمین واحد مسکن محرومان در کشور، دو میلیون و ۵۵۰ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی‌ شده کشور و ۱۱۱ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده در استان گیلان افتتاح شد.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید