امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۶ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۵۶۷
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین:

مراکز نیکوکاری پل ارتباطی خیران و نیازمندان هستند

(چهارشنبه ۶ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۶:۳۰

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان هستند و این مراکز می توانند به خوبی نیازمندان را شناسایی و با معرفی آنان به خیرین و نیکوکاران گره‌ای از مشکلات آنها بگشایند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری امیرالمومنین(ع) شهر ارداق بیان کرد: مبانی دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای امور معیشتی و اجتماعی مستضعفین قائل شده و به منظور ترغیب مسلمانان به رسیدگی به امور خیر، آیات و روایات بسیاری را به تبیین ضرورت و فضیلت چنین اموری اختصاص‌ داده‌ است.

وی ادامه داد: از نظر قرآن یکی از وظایف مهم افراد در جامعه اسلامی، دستگیری از نیازمندان و تهیدستان است از این رو هر کس به اندازه امکانات و توانمندی خویش وظیفه دارد خلاء‌های موجود در زندگانی افراد نیازمند را جبران و کمبودهای آنها را پاسخگو باشد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: همان‌گونه که خداوند، فقرا را با فقر و نداری امتحان می‌کند، ثروتمندان را نیز با ثروت می‌آزماید. کمک به افراد نیازمند اگر همراه با خلوص نیت و به خاطر رضای پروردگار باشد دارای تأثیرات بی‌شماری است.

وی افزود: وجود کمیته امداد و یا موسسات خیریه از مسئولیت کسی نمی کاهد بلکه هر فردی به نسبت توان و قدرت خود باید برای خدمت به محرومان تلاش کند.

فرهادی عنوان کرد: خداوند سبحان را شاکریم که فعالیت های نیکوکارانه در سطح جامعه وجود دارد ولی مشکل این فعالیت ها پراکندگی، نبود هم افزایی، همبستگی و هماهنگی است در نتیجه علیرغم فعالیت افراد حقیقی و حقوقی در نقاط مختلف، بازهم شاهد صحنه های دردناکی از مشکلات و نداری نیازمندان هستیم.

وی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت محله محور، صنفی، تخخصصی؛ شناسایی خیران و نیازمندان واقعی جامعه و ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک های مردمی در محل سکونت و گسترش ارتباطات بین مردم در هر شهر و روستا ایجاد می شوند تا امکان فعالیت داوطلبانه مردمی برای خدمت رسانی به نیازمندان را فراهم کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: تأمین کمک معیشت، ارائه خدمات فرهنگی و کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان، بهداشت و درمان، ساخت و تعمیر مسکن و جذب مشارکت های خیران برای نیازمندان  پنج محور اساسی فعالیت های مراکز نیکوکاری است.

وی گفت: مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان هستند و این مراکز می توانند به خوبی نیازمندان را شناسایی و با معرفی آنان به خیرین و نیکوکاران گره‌ای از مشکلات آنها بگشایند.

فرهادی تاکید کرد: یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری این است که با استفاده ار ظرفیت خود مردم به سمت توانمندسازی اقشار نیازمند برویم، گفت: ما به دنبال این هستیم که در مراکز نیکوکاری از وجود نیروهای افتخاری و متخصص جهت پیشبرد کارهای نیازمندان استفاده شود.

وی یادآورشد: مراکز نیکوکاری بازوهای کمیته امداد هستند که به صورت مردمی اداره می‌شوند و می توانند در گره گشایی از امور نیازمندان با بهره گیری از ظرفیت خیرین شهرستان خدمات خوبی را ارائه دهند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید