امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۵ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۵۱۷
گزارشگر : ۸۰
طی سه ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

توزیع 410 دستگاه تبلت میان دانش آموزان نیازمند

(سه شنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۴۵

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری 410 دستگاه تبلت میان دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین قلی پور بیان کرد: اگرچه خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) در جنبه های مادی دیده می شود ولی در واقع هر خدمتی در کمیته امداد برای بهبود جایگاه اجتماعی و فرهنگی مددجویان است.

وی ادامه داد: اگر به مددجو تسهیلات اشتغال زایی پرداخت می شود، این تسهیلات برای این است که مددجو از وضعیت ناسبامان اقتصادی خارج شود و در جامعه به عنوان یک شهروند دارای توانایی و استعداد حاضر شود، در واقع کمیته امداد امام خمینی (ره) می خواهد بستری را فراهم کند تا کسی به واسطه محرومیت اقتصادی، عزت نفس خود را از دست ندهد از سایر نعمت ها و ظرفیت های جامعه محروم نشود.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر کمیته امداد امام (ره) به کسی مسکن می دهد برای این است که او را از بی خانمانی رها کند تا فرصت مناسبی برای بازتوانی و توانمندسازی خود پیداد کند.

قلی پور عنوان کرد: یکی از کارهایی که در حوزه فرهنگی برای خدمت رسانی به مددجویان صورت می گیرد، ارائه خدمات تحصیلی و فرهنگی به دانش آموزان و دانشجویان است و این خدمت رسانی به آنها برای رسیدن به این هدف مهم است که این عزیزان به واسطه محرومیت اقتصادی از رسیدن به جایگاه شایسته محروم نشود.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از هشت هزار و 500 دانش آموز و دانشجو تحت حمایت این نهاد در استان قزوین قرار دارند، تصریح کرد: این دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت قرار می گیرد تا جامعه از استعداد و توانمندی های آنان بهره مند شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: با توجه به وضعیت کرونایی توزیع تبلت برای دانش آموزان در دستور کار قرار گرفت که تاکنون بیش از دو هزار دستگاه تبلت میان دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

وی اعلام کرد: همه این تبلت ها از محل هم افزایی و مشارکت نیکوکاران مختلف بوده به طوری که تنها در سه ماهه نخست سال جاری 410 دستگاه تبلت به ارزش بیش از یک میلیارد و 230 میلیون تومان

توزیع شده است.

قلی پور خاطرنشان کرد: تاکنون 120 تبلت با مشارکت انجمن حمایت از زندانیان تهیه و میان فرزندان تحت حمایت توزیع شده که این خانواده ها، زندانیان جرائم غیرعمد هستند.

وی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی دارد تا با هم افزایی خیران برای تأمین تبلت سایر دانش آموزان نیازمند اقدام کند، از این رو در صورت تأمین 50 درصد ارزش تبلت، مابقی این هزینه از سوی کمیته امداد امام (ره) تأمین می شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید