امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۴ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۵۰۰
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

آسیب اجتماعی ناشی از فقر از آسیب اقتصادی آن خطرناک تر است

(دوشنبه ۴ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۴۲

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: تلاش مجموعه بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه امدادرسانی بر مددکاری اجتماعی و فرهنگی استوار است چراکه معتقدیم آسیب اجتماعی ناشی از فقر از آسیب اقتصادی آن خطرناک تر است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان قزوین بیان کرد: اساس کار کمیته امداد امام خمینی (ره) امدادرسانی برای ارتقای همه جانبه زندگی محرومان است.

وی ادامه داد: شاید در نگاه نخست فعالیت کمیته امداد برای کمک به بهبود شرایط اقتصادی تصور شود ولی در واقع هدف اصلی ما، کاهش بسترهای منفی اقتصادی و رفع مشکلات مالی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: تلاش مجموعه بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه امدادرسانی بر مددکاری اجتماعی و فرهنگی  استوار است چراکه معتقدیم آسیب اجتماعی ناشی از فقر از آسیب اقتصادی آن خطرناک تر است.

وی اضافه کرد: پدیده‌ فقر و نیاز مالی از ناملایمات زندگی است که روح بشر را آزار می‌دهد و گاه به خاطر عدم مهارت انسان‌ها در مقابله با این پدیده، فقر آنها را از مسیر فطری شان که رسیدن به سعادت و رستگاری‌ است دور می کند و به سوی خطرات مهلکی سوق می‌دهد.

حق گویان عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) می خواهد با خدمات خود بستر مهارت زندگی آزاد، خدامحور و سعادتمند را برای مددجویان فراهم کند، تا عزت و کرامت انسانی افراد لطمه نبیند.

وی تصریح کرد: با توجه به آسیب های ناشی از فقر است که پدیده‌ فقر مالی، روح انسان را آزار می دهد و زمینه‌ ساز سقوط او از مسیر فطری است .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی می خواهند پل ارتباطی میان اغنیاء و مددجویان باشند و این باور دینی را در میان مردم ترویج و تبیین کنند تا افراد در شرایط مختلف، تنها موفقیت های خود را فرصتی برای آینده سازی ندانند بلکه از مشکلات و موانع زندگی نیز برای ساخت آخرت خود بهره ببرند.

حق گویان یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با نگاه خدمت به نیازمندان دست همکاری با هر کسی که دل در گرو خدمت به محرومان دارد را به گرمی می فشارد.

در ادامه مدیرکل بهزیستی نیز بر لزوم توجه دستگاه های مختلف به موضوع آسیب های اجتماعی را یادآور شد و خواستار همکاری و هم افزایی برای خدمت رسانی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید