امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۴۸۱
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد اداره دشتابی اعلام کرد:

حمایت مادی و معنوی 541 حامی از 40 یتیم

(یکشنبه ۳ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۳۵

رئیس کمیته امداد اداره دشتابی گفت: در حال حاضر 541 حامی از 40 فرزند یتیم و 375 حامی از 169 فرزند تحت حمایت در طرح محسنین حمایت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ یوسف رحمانی طاهری در مراسم آغازبکار مرکز نیکوکاری شهدای رحمت آباد بزرگ که در حسینیه امام حسن مجتبی (ع) این روستا برگزار شد، بیان کرد: امروز شاهد افتتاح دومین مرکز نیکوکاری در بخش دشتابی هستیم تا با استفاده از ظرفیت مردمی فرصت بهتری برای خدمت به محرومان ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: بخش دشتابی ظرفیت های خوبی برای مشارکت مردم در زمینه کمک به نیازمندان دارد که با بهره گیری از این ظرفیت ها می توان برای ارتقاء خدمت به محرومان گام برداشت.

رئیس کمیته امداد اداره دشتابی اعلام کرد: در حال حاضر 541 حامی از 40 یتیم و 375 حامی هم از 169 فرزند تحت حمایت در طرح محسنین حمایت می کنند.

وی اضافه کرد: به لطف خدا و با تلاش های انجام شده و حضور برجسته مردم، در بخش دشتابی یتیم بدون حامی نداریم و در حال حاضر تلاش می کنیم با توجه به تنگناهای اقتصادی، با افزایش تعداد حامیان میزان کمک های دریافتی فرزندان ایتام و محسنین را افزایش دهیم.

رحمانی طاهری با اشاره به آموزه های دینی در زمینه رسیدگی به اقشار نیازمند و اهیمت حضور و مشارکت مردم در امر احسان و نیکوکاری و اقدامات کمیته امداد در راستای ایجاد مراکز نیکوکاری در محلات و مساجد، تصریح کرد: هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری احیای کارکرد مساجد و تقویت فرآیند شناسایی، ارتباط و تعامل موثر با اشخاص حقیقی و حقوقی تأثیرگذار به منظور استفاده بهینه از ظرفیت آنان در راستای رفع مشکلات محرومان است.

رئیس کمیته امداد اداره دشتابی خاطرنشان کرد: تمرکز بر محله و محله‌گرایی در امور خیریه با محوریت مسجد، ایجاد همبستگی، توازن اجتماعی در جامعه و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری و شناسایی نیازمندان واقعی و کمک به رفع نیازهای ضروری آنها با تاکید بر توانمندسازی ایشان نیز از دیگر اهداف ایجاد مراکز نیکوکاری است

وی گفت: جمع‌آوری کمک‌های مردمی، شناسایی نیازمندان واقعی و کمک به خانواده‌های نیازمند با مشارکت هیئت امنای مساجد و معتمدان محل نیز از دیگر اهداف ایجاد این مراکز است.

رحمانی طاهری تصریح کرد: تا کنون یک مرکز نیکوکاری در این بخش وجود داشت که از این پس دو مرکز دیگر نیز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد که نخستین مرکز امروز و مرکز بعدی طی روزهای آتی به طور رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی یادآورشد: مراکز نیکوکاری محله با اولویت مساجدِ اصلی تشکیل شده و برخی از معتمدان محل به عنوان اعضای هیئت عامل در آن فعالیت داوطلبانه و خیرخواهانه دارند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید