امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۴۸۰
گزارشگر : ۸۰

مرکز نیکوکاری شهدای رحمت آباد آغاز بکار کرد

(یکشنبه ۳ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۳۳

مرکز نیکوکاری روستای رحمت آباد بزرگ با نام شهدای این روستا کار خود را به طور رسمی آغاز کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت اله غلامی در مراسم آغازبکار مرکز نیکوکاری شهدای رحمت اباد بزرگ که در حسینیه امام حسن مجتبی (ع) این روستا برگزار شد، بیان کرد: از جمله ابزاری که باعث می‌شود انسان آثار گناه و خطاهایش از بین برود و حتی آن را تبدیل به حسنات نماید، احسان و نیکوکاری و خدمت به بندگان خدا است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی دیگر از آثار ارزشمند احسان و نیکوکاری، آرامش روحی است، و این آرامش ، وعده الهی است که به صراحت در قرآن آمده است.

وی افزود: بنابراین احسان و نیکوکاری از جمله اعمالی است که آرامش روحی و روانی در دنیا و امنیت کامل در آخرت را به دنبال دارد و چه سعادتی بالاتر از آن است که انسان در دنیا اضطراب و دلهره را از خود دور سازد و از وحشت جانکاه قیامت نیز در امان باشد.
غلامی عنوان کرد: احسان و نیکوکاری، باعث محبوبیت انسان نزد خدای سبحان می‌شود، جدای از تعابیر دیگری که درباره انسان های نیکوکار در قرآن کریم وارد شده، خداوند سبحان پنج بار در آیات قرآن کریم به صراحت اعلام کرده است که محنسنین را دوست دارد، این بیان حضرت حق بیانگر جایگاه و ارزش احسان و نیکوکاری در پیشگاه خداوند است.

وی گفت: این جایگاه احسان و نیکوکاری است و حال مرکز نیکوکاری آمده است تا بستر این جایگاه را برای اقشار مختلف فراهم سازد، البته احسان و نیکوکاری تنها در فقر و نداری نیست یعنی قرار نیست فقط فقر در جامعه باشد تا چنین بستری فراهم شود بلکه وقتی کسی با مشکلی مواجه می شود و برای حل آن اقدام می کنیم همین امر احسان است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: وجه غالب احسان در امر کمک به رفع فقر و نداری است ولی ایجاد زمینه و بستر لازم برای کمک به دیگران محدود به کمک اقتصادی نمی شود چراکه ممکن است کسی مشکل و گرفتاری زندگی اش با وام قرض الحسنه حل شود.

وی خاطرنشان کرد: از همین رو کمیته امداد امام خمینی (ره) بر سیاست توانمندسازی تأکید دارد و آن را بر کمک بلاعوض مقدم می دارد چراکه هدف تنها رفع مقطعی مشکل نیازمند نیست بلکه می خواهیم مشکل نیازمند به صورت اساسی حل شود و از طرفی خروجی این رفع مشکل با عزتمندی مددجو باشد.

غلامی تأکید کرد: وقتی مددجو براساس توانایی هایش به توانمندی برسد یعنی با تکیه بر قدرت و توان خویش صاحب درآمد شده است و این یعنی اینکه مددجو با تکیه بر لطف خدا و شناخت توانایی های خودش از مشکل فقر و نداری رها شده و برای این توفیق تنها باید شکرگذار خداوند سبحان باشد.

وی توضیح داد: مرکز نیکوکاری هم یک محل انتفاعی نیست بلکه هر کسی در این مراکز فعالیت دارد تنها دغدغه انجام تکلیف الهی را دارد، برای انجام تکلیف الهی هم کسی مدیون کسی نخواهد بود چراکه اگر کسی کمک و نیکی می کند توفیقی است که باید شکر خداوند رحمان را به جای آورد و اگر کسی کمکی دریافت می کند هم باید از این کمک الهی قدردان بوده و خدا را شاکر باشد.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: خدمت بی منت به نیازمندان محور حضور در کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا مراکز نیکوکاری است از این رو دست همکاری به سوی اقشار مختلف برای کمک به نیازمندان دراز می کنیم تا در کنار هم برای عزتمندی و کرامت مددجویان تلاش کنیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید