امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۴۵۶
گزارشگر : ۸۰
با افتتاح مرکز نیکوکاری مسجد ولایت صورت گرفت؛

خدمت رسانی مردمی به نیازمندان حاشیه شهر قزوین

(شنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۳۱

با حضور جمعی از فعالان اجتماعی در عرصه انفاق و نیکوکاری در مسجد ولایت شهر قزوین، مرکز نیکوکاری پویش مردم حاشیه قزوین راه اندازی شد تا خدمت رسانی مردمی به نیازمندان حاشیه شهر با جدیت بیشتری ادامه پیدا کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رئیس کمیته امداد اداره قزوین در مراسم آغاز رسمی فعالیت "مرکز نیکوکاری پویش مردم حاشیه قزوین" در مسجد ولایت بیان کرد:  یکی از مهمترین سیاست های کمیته امداد برون سپاری فعالیت هاست که در بُعد اجتماعی مراکز نیکوکاری نام گرفته است.

علی اصغر کشاورز حسین آبادی ادامه داد: تاکنون 44 مرکز نیکوکاری در شهر قزوین راه اندازی شده که در همه این مراکز مردم عهده دار مسئولیت جمع آوری کمک و هزینه کرد آن برای محرمان هستند.

وی اضافه کرد: ارائه خدمت در هر منطقه به دست مردم همان منطقه و محله رویکرد اساسی و محوری است یعنی تلاش می شود تا سیاست مردمی کردن کمیته امداد تسریع یافته و تعمیق داده شود.

رئیس کمیته امداد اداره قزوین افزود: فعالیت مراکز نیکوکاری باب خیر است برای استفاده از ظرفیت اقشار مختلف مردم تا بتوانیم از توان فکری، جسمی، مالی و ... مردم برای خدمت رسانی به نیازمندان و ارتقای بستر زندگی آنها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین اقشار مختلف جامعه و کمک به نیازمندان عنوان کرد: مراکز نیکوکاری محله ها می توانند کمک موثری به کمیته امداد در راستای رسیدگی هر چه بهتر به نیازمندان و محرومین داشته باشند.

کشاورز حسین آبادی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان هستند؛ این مراکز می توانند به خوبی نیازمندان را شناسایی و با معرفی آنان به خیرین و نیکوکاران گره از مشکلات آنها بگشایند.

وی گفت: مراکز نیکوکاری اغلب در مساجد تشکیل می شود چراکه این مراکز توسط یک جمع مردمی با حضور افراد معتمد و به صورت غیر اداری و محلی اداره می شود و مراکز نیکوکاری در مساجد با کمک به نیازمندان آبرومند با محوریت مساجد و مشارکت خیران و نیکوکاران انجام می شود.

رئیس کمیته امداد اداره قزوین اظهارکرد: نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت محله محور از اهداف تشکیل این مراکز نیکوکاری است که به شناسایی خیران و نیازمندان واقعی محله، ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک‌های مردمی در محل سکونت، گسترش ارتباطات بین مردم و کاهش تصدی‌گری منجر می شود.

وی  یادآورشد: مراکز نیکوکاری در حقیقت امر خدمت رسانی کمیته امداد را توسط مردم و خیرین عهده دار است که خوشبختانه روند این خدمت رسانی نشان از اعتماد مردمی به این مراکز دارد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید