امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۳۰ تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۳۴۴۹
گزارشگر : ۷۸

افتتاح قربانگاه مرکزی طرح ملی نذر قربانی همزمان با روز عید قربان در خراسان شمالی/ذبح 738 گوسفند توسط کمیته امداد خراسان شمالی

(چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۳۳

آیین افتتاح قربانگاه مرکزی طرح ملی نذر قربانی در خراسان شمالی همزمان با عید سعید قربان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی و سایر مسئولین استانی در محل معصوم زاده بجنورد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،  مجید الهی راد،  مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این آیین با بیان اینکه امروز به مناسبت عید قربان 738 راس گوسفند توسط این نهاد ذبح و بین نیازمندان توزیع می شود افزود: ارزش این گوسفندان بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان است که با مشارکت خیران و مراکز نیکوکاری تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح نذر قربانی در سطح ملی با مدیریت کمیته امداد در حال اجرا است گفت: قربانگاه مرکزی استان خراسان شمالی همزمان با روز عید قربان به منظور جمع آوری نذورات مردمی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند به هر میزانی که تمایل دارند در این طرح مشارکت داشته باشند و نذورات خود را برای نیازمندان اختصاص دهند،  اظهار کرد: در روز عید قربان 174قربانگاه و پایگاه مانند دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری آماده دریافت گوشت‌های قربانی و نذورات مردمی هستند.

وی افزود: جمع‌آوری نذورات و گوشت‌های قربانی مردم تنها محدود به روز عید قربان نبوده و کمیته امداد و مراکز نیکوکاری از هم‌اکنون تا چند روز پس از عید آماده خدمت به مردم هستند.
وی ادامه داد: هیئت امنای مساجد، معتمدان محلات و مراکز نیکوکاری با کمیته امداد همکاری و مشارکت دارند و گوشت‌های قربانی و نذورات جمع‌آوری شده را در اسرع وقت بین نیازمندان استانی توزیع می‌کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته مردم استان نذورات و گوشت قربانی خود را به ارزش سه میلیارد تومان به مناسبت عید قربان به کمیته امداد استان اهدا کردند که امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم به بیش از 5.5 میلیارد تومان افزایش یابد.

وی گفت: نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری #058*8877* و یا از طریق سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir و شماره کارت 6037997950030610  در این کار خیر مشارکت کنند.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید