امروز شنبه ,۱ آبان ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۰ / ۱۶:۵۹
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۳۴۴۶
گزارشگر : ۴۸۷
با هدف کمک به نیازمندان انجام می‌شود؛

اجرای طرح قربانگاه از امیرآباد تا سراسر کشور

اجرای طرح قربانگاه از امیرآباد تا سراسر کشور
(سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰) ۱۶:۵۹

امیرآباد دامغان جایی در حد فاصل کویر و دامنه‌های البرز، به واسطه وجود انسان نیکوکاری با دل دریایی، این روزها به کانون خیر و احسان در کشور تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس، ابراهیم امیرآبادیان، ملقب به ابراهیم قربانگاه‌های ایران و مبدع طرح قربانگاه پنج سالی هست علاوه بر اینکه خود سالانه صدها قربانی را تقدیم خانواده‌های نیازمند می‌کند، همزمان با عید سعید قربان مردم نیکوکار در سراسر ایران را به این امر خیر دعوت می‌کند.
این طرح با هدف کمک به معیشت نیازمندان از طریق اهدای گوشت قربانی و همچنین پرداخت کمک‌های نقدی و نذورات به اجرا در می‌آید.
 
اگرچه در ابتدا این طرح با پیشنهاد آقای آبادیان تنها در سمنان اجرا می‌شد، اما آثار و برکات این طرح خداپسندانه سبب شد که از سال 97 طرح قربانگاه در سراسر کشور به پشتوانه مراکز نیکوکاری، افراد خیر و کسانی که نذر قربانی دارند به مرحله اجرا درآید.
 
حالا جشن ذبح عظیم کم کم در فرهنگ ایرانیان جای خود را باز کرده سات به طوری که سال گذشته تنها در استان تهران بیش از 10 میلیارد تومان گوشت قربانی تقدیم نیازمندان شد. شخص ابراهیم امیرآبادیان طی چند سال گذشته 2500 قربانی را ذبح و گوشت آن را به خانواده‌های محروم ارائه کرده که اقدامی بسیار ارزشمند و الگویی برای خیران در سراسر کشور تبدیل گشته است.
 
از ابتدای اجرای این طرح تاکنون میازن گوشت قربانی در طرح ذبح ابراهیمی بیش از سه برابر رشد داشته که نشان دهنده استقبال خوب مردم نیکوکار ایران اسلامی از این ایده خداپسندانه است.
 
در راستای اجرای این طرح، مکان‌هایی در سطح شهرها برای راه‌اندازی قربانگاه پیش‌بینی شده است. امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمام پروتکل‌های بهداشتی در راه‌اندازی مراکز قربانگاه در نظر گرفته شده و شهروندان می‌توانند برای ادای نذر خود به این مراکز مراجعه و گوشت قربانی خود را با هماهنگی کمیته امداد به افراد نیازمند اهدا کنند.
 
در اجرای طرح قربانگاه، کمیته امداد نیز به نسبت هر میزان قربانی اهدا شده توسط مردم، افراد نیکوکار یا خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری، به همان میزان گوشت قربانی به این طرح اختصاص داده و به نیازمندان پرداخت می‌کند.
ابراهیم امیرآبادیان، خیر امیرآبادی حالا دیگر نمادی از احسان و رأفت ایرانیان است، انسان سخاوتمندی که گستردگی سفره کرم و مهربانی‌اش محدود به زادگاه کوچکش در امیرآباد نیست و هم‌وطنان بسیاری در سراسر کشور در روز عید قربان طعم نیکوکاری او و دیگر خیرین هم‌وطن را می‌چشند .
 
طرح قربانگاه امیرآبادیان امسال نیز همانند چند سال گذشته با رویکرد ارتقای سطح معیشت مددجویان کمیته امداد و خانواده‌های نیازمند برگزار می‌شود. به همین منظور کد دستوری #1*8877* برای مشارکت نقدی در این طرح پیش‌بینی شده است.
 
شهروندان تهرانی برای ذبح قربانی خود می‌توانند به مراکز اعلام شده توسط کمیته امداد مراجعه کنند.

 

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید