امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۰
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۳۴۴۲
گزارشگر : ۱۰۰

‍ رعایت عفاف و حجاب یکی از زمینه های مهم پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

(شنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۱۰

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: رعایت موضوع حجاب و عفاف یکی از زمینه های مهم پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که این مهم در کمیته امداد و در مقوله های فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در جمع تعدادی از بانوان  همکار کمیته امداد  استان که به مناسبت گرامی داشت هفته عفاف و حجاب برگزار شد بیان کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی و شناسایی موارد آسیب زا و آسیب پذیر در بین خانواده های مددجو و مبارزه با این آسیب ها یکی از مقوله های مهمی است که توسط حوزه حمایت و سلامت کمیته امداد مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه های فرهنگی و حمایت کمیته امداد عفاف و حجاب یکی از موارد مهم و برجسنه است تصریح کرد: در این زمینه بانوان  همکار در  کمیته امداد همواره باید مروج این مهم در بین خانواده های مددجو باشند و ترویج این مقوله  در مجموعه اداری کمیته امداد هم باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان اینکه مطرح شدن عفاف و حجاب در کنار هم در دین مبین اسلام نشان دهنده اهمیت این دو موضوع و نشان دهنده مکمل بودن آنها در کنار هم است تصریح کرد:  این مهم را نباید نادیده گرفت که عفاف و حجاب هم مربوط به جامعه زنان و هم مردان است.
موسی نژاد با عنوان اینکه در دین مبین اسلام حجاب وسیله ای برای صیانت از شخص و وسیله ای برای ارتقای شخصیت و منزلت زن است گفت: حجاب در اسلام دارای دو بعد ایجابی و سلبی است که هم موضوع حجاب ظاهری و فیزیکی و هم حجاب معنوی و نفسانی را مورد تأکید قرار می دهد.

در ادامه این نشست تعدادی از بانوان  همکار نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه عفاف و حجاب مطرح و در پایان نیز توسط مدیرکل کمیته امداد استان به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب از بانوان حاضر در نشست تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید