امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۷
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۳۴۴۰
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اعلام کرد؛

کمیته امداد به دنبال جلوگیری از بروز فقر بین نسلی در بین مددجویان تحت حمایت است

(سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰) ۱۳:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: اقدامات این نهاد در جهت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت به‌منظور جلوگیری از بروز فقر بین نسلی در بین این خانواده‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در سفر به شهرستان سیرجان در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور حجت‌الاسلام حسینی، امام‌جمعه سیرجان، بهاءالدینی، فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان سیرجان برگزار شد ضمن تبریک دهه امامت و ولایت و عید قربان افزود: تفکری که در کمیته امداد نهادینه‌شده تفکر اشتغال و توانمندسازی مددجویان است و این نهاد به دنبال این نیست که ماهیانه مبلغی مستمری به خانواده‌ها پرداخت کند بلکه با ایجاد اشتغال به دنبال توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است.
وی ادامه داد: طی سال گذشته بیش از 13 هزار شغل توسط کمیته امداد در استان کرمان ایجادشده که شهرستان سیرجان در این زمینه سرآمد بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در شهرستان سیرجان وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها در جهت حل مشکلات مددجویان و توانمندسازی آن‌ها استفاده بیشتری کرد.
وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری اصلی این است که با استفاده از ظرفیت‌ها و منابع موجود بر روی نسل جوان به‌ویژه نخبگان تحت حمایت زمینه رشد و شکوفایی آن‌ها را فراهم کرد.
صادقی تأکید کرد: ما به دنبال این هستیم از بروز فقر بین نسلی در بین خانواده‌های تحت حمایت جلوگیری کنیم و با حل مشکلات مددجویان به دنبال ایجاد آرامش در بین خانواده‌های تحت حمایت هستیم.
وی گفت: فضای همدلی و همراهی خوبی بین مسئولان شهرستان سیرجان وجود دارد و این همراهی و همدلی یک ظرفیت بزرگی برای شهرستان است.
شایسته ذکر است؛ در پایان جلسه شورای اداری شهرستان سیرجان ناصر شیبانی، به‌عنوان سرپرست جدید اداره کمیته امداد شهرستان سیرجان معرفی و از زحمات احمد یزدانخواه رئیس سابق این اداره تجلیل شد.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید