امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۴۳۴
گزارشگر : ۸۰
در آستانه عید سعید قربان؛

کمیته امداد استان قزوین آماده دریافت نذورات و قربانی

(سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰) ۰۹:۵۱

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین همزمان با عید سعید قربان آماده دریافت نذورات و اهدای قربانی اقشار مختلف مردم برای کمک به نیازمندان در این روز فرخنده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: رسیدگی به نیازمندان و محرومان یک اصل اساسی در زندگی انسان است و این مهم در آموزه های دینی نیز مورد تأکید فروان قرار گرفته و ائمه معصومین (ع) و انبیای الهی (ص) در سیره عملی خود این کار مهم را مورد توصیه جدی قرار داده اند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: با توجه به اهمیت بسیار بالای رسیدگی به محرومان، کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز تلاش می کند تا از مناسبت های مختلف برای خدمت به محرومان و جلب مشارکت های مردمی استفاده کند.

وی افزود: در شرایط اقتصادی فعلی که تنگناهایی به وجود آمده، شرایط اداره زندگی برای افراد نیازمند دشوارتر شده است از این رو کمک به نیازمندان در شرایط حاضر از هر زمانی ضروری تر است.

فرهادی عنوان کرد: یکی از نیازهای محرومان تأمین گوشت است که در عید سعید قربان و نذورات قربانی اقشار مختلف مردم، فرصت اهدای کمک به محرومان فراهم است تا سفره نیازمندان نیز به گوشت قربانی متبرک شود.

وی خاطرنشان کرد: قربانی های اهداء شده با برنامه ریزی انجام شده، همان روز و با رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا میان نیازمندان توزیع می شود تا محرومان از گوشت گرم و تازه متبرک عید قربان بهره مند شوند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: برای این منظور در شهرستان قزوین قربانگاه دشت برّه (واقع در ورودی روستای شهرستانک) تدارک دیده شده که در این محل  ناظران دامپزشکی حضور داشته و بر کار کشتار نظارت دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به هزینه بالای خرید یک گوسفند، این شرایط فراهم شده که اقشار مختلف به نسبت توان خود در این امر خیر مشارکت داشته باشند و به نیازمندان کمک کنند از این رو در این مکان دام ها خریداری می شود و به نیت همه کسانی که در خرید دام شراکت داشتند، قربانی می شود.

فرهادی گفت: در این روز ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره) و مراکز نیکوکاری نیز فعال بوده و آماده دریافت کمک های مردمی هستند تا گوشت قربانی را به دست خانواده های نیازمند برسانیم.

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار علاوه بر مراجعه حضوری می توانند از طریق وب سایت www.33808.ir و یا شماره تماس ۰۲۸۳۳۸۰۸ و همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۸۵۱۵ کمک های خود را به نیازمندان اهداء کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید