امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۴
سرویس : قم
کد خبر : ۱۸۳۴۲۲
گزارشگر : ۸۱
طی سال‌های 1399 و 1400 تاکنون:

مددجویان کمیته امداد قم بیش از 112 میلیارد و 261 میلیون ریال وام ودیعه و کمک‌هزینه اجاره گرفتند

(دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰) ۱۳:۰۴

کمیته امداد استان قم از سال گذشته تاکنون 83 میلیارد و 380 میلیون ریال ودیعه مسکن به‌صورت تسهیلات بلندمدت و بیش از 28 میلیارد و 881 میلیون ریال کمک‌هزینه بلاعوض اجاره به مددجویان مستأجر پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمدابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم، مسکن را از ضروریات هر خانواده برای زندگی عنوان و اظهار کرد: رویکرد این نهاد در گذشته ساخت مسکن برای مددجویان تحت حمایت بود ولی با توجه به افزایش چند برابری قیمت مسکن در سال‌های اخیر و کمبود اعتبارات دولتی، قدرت ساخت یا خرید مسکن وجود ندارد و این نهاد فعلاً" توان پرداخت بخشی از رهن و اجاره مددجویان مستأجر را دارد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 83 میلیارد و 380 میلیون ریال وام و کمک‌هزینه رهن و اجاره به دو هزار و 710 خانوار مستأجر تحت حمایت این نهاد در استان قم پرداخت‌شده است افزود: این رقم از ابتدای امسال تاکنون به بیش از 15 میلیارد و 598 میلیون ریال رسیده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم بابیان اینکه این نهاد بخشی از رهن و اجاره مددجویان مستأجر را به‌صورت ماهیانه و بلاعوض به خانوارهای تحت حمایت متقاضی پرداخت می‌کند افزود: 12 میلیارد و 585 میلیون ریال از این مقدار تسهیلات ودیعه مسکن و بیش از سه میلیارد ریال کمک‌هزینه پرداختی به مددجویان بابت اجاره منزلشان بوده است.
نعیمی با اشاره به اینکه وام ودیعه مسکن،150 تا 150 میلیون ریال پیش‌بینی‌شده است تأکید کرد: این تسهیلات پس از بررسی و احراز صلاحیت و شرایط لازم فقط به مددجویان مستأجر تعلق می‌گیرد.
انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید