امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۸ تیر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۴۰۲
گزارشگر : ۸۰
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین:

خدمت به محرومان اساس کار انقلابی است

(دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰) ۰۹:۳۱

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: انقلاب برای خدمت به مردم به خصوص محرومان بود و اگر امروز به مردم خدمت می کنید بدانید که به اصل اساسی انقلاب عمل می کنید از این رو خدمت به محرومان اساس کار انقلابی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رستمعلی رفیعی آتانی در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: نقطه اتکای انقلاب، مردم هستند این محرومان بودند که در صحنه های مختلف انقلاب حاضر شدند و با ایثارگری برای دفاع از کشور و انقلاب حرکت کردند.

وی ادامه داد: وقتی بدن امام حسین (ع) در روز عاشورا دیده شد، زخم های زیادی بر بدن ایشان بود که همه این زخم ها تازه بود و تنها زخمی که تازگی نداشت، اثر به دوش گرفتن کیسه کمک های مردمی بود.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) محل خدمت به نیازمندان است، محل خون دل خوردن برای محرومان است.

وی افزود: امروز خط مقدم مبارزه با دشمن کمک به محرومانی است که در جنگ اقتصادی دشمن بیشترین آسیب را دیده اند و امدادگران مرهم زخم های این جنگ نابرابر هستند.

رفیعی آتانی عنوان کرد: انقلاب برای خدمت به مردم به خصوص محرومان بود و اگر امروز به مردم خدمت می کنید بدانید که به اصل اساسی انقلاب عمل می کنید از این رو خدمت به محرومان اساس کار انقلابی است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه جز خدمت بی منت به مردم کار دگری ندارد، انقلاب کردیم که محرومیت زدایی کنیم، اگر دست اجانب را کم می کنیم برای آسایش و امنیت مردم است.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اظهارکرد: خدمات کمیته امداد در اقصی نقاط کشور دیده می شود و لبخند بسیاری بر لبان محرومان نشانده است، خدماتی که در سکوت و با نیّت رضای الهی ارائه می شود.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر قریب به 32 هزار خانوار با بیش از 60 هزار نفر جمعیت تحت حمایت داریم که به مددجویان علاوه بر مستمری ، خدمات جانبی مانند درمان، فرهنگی و اشتغال ارائه می شود.

مهرعلی حق گویان تصریح کرد: سال گذشته برای خانواده مددجوی پنج نفره و بالاتر، مبلغ 540 هزار تومان مستمری و یارانه پرداخت می شد اما خوشبختانه در سال جاری با تلاش های ریاست کمیته امداد و همراهی دولت و مجلس این رقم به بیش از یک میلیون تومان رسیده است.

وی اعلام کرد: در حال حاضر 9 هزار دانش آموز تحت حمایت داریم که به طور میانگین یک سوم آنها یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند و در حال حاضر برای ایتام به طور متوسط ماهیانه قریب یک میلیون تومان از سوی حامیان بزرگوار به حساب ایتام ، واریز می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: سال گذشته با ایجاد بیش از هشت هزار و 500 فرصت شغلی، رتبه نخست را در ایجاد اشتغال در کشور کسب کردیم که برای سال جاری نیز برنامه اشتغال زایی را با قوت ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال برای محرومان، بسته تشویقی در حال اجرا داریم که براساس این بسته حمایتی در سال گذشته، مبلغ 50 میلیون تومان به ازای اشتغال هر مددجو به کارفرمایان پرداخت می شد که در سال 1400 انتظار می رود این تسهیلات قرض الحسنه افزایش یابد.

حق گویان یادآورشد: تعامل خوبی میان امداد و سپاه وجود دارد  و امروز در آخرین همکاری تلاش می کنیم تا تعداد حامیان را افزایش دهیم تا بتوانیم خدمات شایسته ای به نیازمندان و محرومان ارائه کنیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید