امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۸ تیر ۱۴۰۰ / ۰۶:۵۶
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۳۳۹۸
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبرداد؛

هدف‌گذاری برای ایجاد 172 مرکز نیکوکاری تا پایان سال جاری

(دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰) ۰۶:۵۶

خدمت به محرومان اساس کار کمیته امداد امام خمینی (ره ) است و امروز با توجه به گسترش جغرافیایی وجمعیتی جامعه ونیاز به خدمت رسانی مطلوب درنقاط مختلف ، استفاده از ظرفیت مراکز مردم نهاد و ایجاد مراکز جدید نیکوکاری در دستور کار فعالیت های این نهاد قراردارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان در جلسه شورای مدیران این نهاد با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) وحضرت فاطمه زهرا (س ) وگرامیداشت هفته عفاف وحجاب گفت : در مراکز نیکوکاری این نهاد افرادی عهده دار مسئولیت هستند  بصورت کاملا افتخاری و بدون هیچ گونه چشم داشتی بنا بر تکلیف شرعی برای رسیدگی به وضعیت نیازمندان به میدان خدمت آمده  وبا ایثارگری اجتماعی پیام آور فرهنگ خیر واحسان در جامعه هستند.

 وی از فعالیت 139 مرکز نیکوکاری به صورت کاملاً داوطلبانه ومردمی ،با مدیریت مردم و خیرین با محوریت مساجد وبا نظارت این نهاد خبر داد وافزود : این مراکز مروج فرهنگ خیر واحسان در جامعه هستند وهر جامعه ای که مسلح به خیر واحسان شود از آسیب ها مصون خواهد ماند .

   صفری با بیان اینکه 25مرکز نیکوکاری تخصصی نیز در بخش های مسکن ،اشتغال ،ایتام ومحسنین ،مددکاری اسلامی ،حرفه آموزی ،مشاوره وفرهنگی وتحصیلی  در استان فعالیت می کنند گفت:برون سپاری 70درصد پرونده های سالمندان به مراکز نیکوکاری فعال وتخصصی  در دستور کار این نهاد قرار دارد .

مدیر کل کمیته امداد استان  با بیان اینکه ارائه خدمات هدفمند به نیازمندان وتوسعه خدمات داوطلبانه از اهداف توسعه وایجاد مراکز نیکوکاری جدید است گفت: درجهت تسریع دررسیدگی به وضعیت نیازمندان ،کمی سازی و کیفی سازی فعالیت های این نهاد هدفگذاری شده تا پایان سالجاری تعداد مراکز نیکوکاری استان به 172 مرکز افزایش یابد.

در این جلسه رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری حضرت زینب کبری (س) مسجد حضرت امیرالمومنین (ع ) زنجان گزارشی از فعالیت این مرکز ارائه داد و در پایان جلسه نیز توسط مدیرکل کمیته امداد استان از رئیس هیات عامل این مرکز با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد. انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید