امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۲۷ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۳۸۵
گزارشگر : ۸۰
در روز عید قربان، به نیازمندان عیدی بدهیم؛

دعوت از مردم نوعدوست استان برای مشارکت در طرح نذر و قربانی

(یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰) ۱۱:۰۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین از عموم مردم نیکوکار برای کمک به نیازمندان و محرومان دعوت کرد و گفت: بیائید در روز عید قربان به اندازه توان خود به نیازمندان و محرومان عیدی بدهیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست خبری به مناسبت عید سعید قربان بیان کرد: عید بزرگ قربان که از اعیاد بزرگ مسلمان هست را در پیش داریم که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این عید یادآور فداکاری و ایثار حضرت ابراهیم و تسلیم حضرت اسماعیل (ع) در راه رضای معبود در قربانگاه عشق است.
وی ادامه داد: قربانی کردن در این روز از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که حضرت علی (ع) می فرماید اگر مردم می دانستند در قربانی چه آثار و برکاتی است، قرض کرده و قربانی می کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: بسیاری طالب هستند قربانی خود را به خانواده های نیازمند بدهند و وضعیت اقتصادی موجود هم خاص است و باید بپذیریم در برخی خانواده ها تأمین مایحتاجی مانند گوشت سخت است و ان شاالله در روز عید تمام خانواده های نیازمند در سطح جامعه را از این قربانی بهره مند کنیم.
وی افزود: در شهرستان قزوین قربانگاه دشت برّه (واقع در جاده بوئین زهرا، ورودی روستای شهرستانک) درنظر گرفته شده و به جهت رعایت مسائل بهداشتی این محل با حضور ناظران دامپزشکی خدمات مربوط به ذبح و بسته بندی گوشت  را به صورت رایگان، ارائه می کند.

حق گویان خاطرنشان کرد: اقشار مختلف و مردم نوعدوست استان قزوین می توانند به میزان توان خود به نیازمندان کمک کنند از این رو با جمع آوری مبالغ کمکهای مردمی، در این مکان دام ها خریداری می شود و به نیت همه کسانی که در خرید دام مشارکت داشتند، قربانی می شود البته گوشت های قربانی با رعایت نکات بهداشتی بسته بندی شده و به دست خانواده های نیازمند می رسد.

وی عنوان کرد: ۱۷ اداره در سطح استان داریم که علاوه بر این ادارت، ۱۱۸ مرکز نیکوکاری در سطح استان و پایگاه های مقاومت بسیج در سطح شهرها و شهرستان ها ور وستاها و مساجد آماده دریافت کمک های مردمی هستند تا گوشت قربانی را به دست خانواده های نیازمند برسانیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: از عموم مردم نیکوکار برای کمک به نیازمندان و محرومان دعوت می کنیم تا بیایند در روز عید قربان به اندازه توان خود به نیازمندان و محرومان عیدی دهند.

وی اعلام کرد: عموم مردم خیر و نیکوکار استان می توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۸۵۱۵  و یا از طریق کد مهربانی #1*028*8877* و همچنین وبسایت www.33808.ir  و تلفن نیکوکاری ۰۲۸۳۳۸۰۸ کمک های خود را به هر میزان که در توان دارند برای تهیه قربانی و رساندن آن به دست نیازمندان پرداخت نمایند.
حق گویان یادآورشد: ما در کمیته امداد نزدیک به ۳۲ هزار خانوار با جمعیت ۶۲ هزار نفر تحت حمایت داریم که از این نهاد مستمری دریافت می کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید