امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۳۲۵
گزارشگر : ۸۰
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین:

تخصصی کردن فعالیت مراکز نیکوکاری ضرورتی انکارناپذیر است

(چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰) ۱۱:۵۱

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: مراکز نیکوکاری با رویکرد عمومی جهت کمک به تأمین معیشت نیازمندان راه اندازی شده است ولی براساس اصل توانمندسازی مددجویان، تخصصی کردن فعالیت مراکز نیکوکاری امری ضروری و انکارناپذیر است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در نخستین نشست کارگروه استانی برنامه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان که در سالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: هر اقدامی در راستای ارتقای فرهنگ عمومی بدون توجه به مشارکت و نقش مردم اقدامی نارس و ناپایدار است و به هدف و مقصود نخواهد رسید.

وی ادامه داد: افزایش نقش مجموعه های مردمی و تشکل های مردم نهاد یکی از رویکردهایی است که در برنامه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان به آن توجه شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مراکز نیکوکاری هم مجموعه ای مردمی هستند که در حوزه انفاق و نیکوکاری تلاش می کنند و به نوعی امداد محلی محسوب می شوند.

وی افزود: مراکز نیکوکاری با رویکرد مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم تشکیل شدند که در گام نخست موضوع کمک معیشت در دستور کار این مراکز بوده است ولی به مرور مراکزی با رویکرد های تخصصی مانند اشتغال نیز ایجاد شد.

فرهادی گفت: در ابتدا مراکز نیکوکاری با رویکرد عمومی جهت کمک به تأمین معیشت نیازمندان راه اندازی شده است ولی براساس اصل توانمندسازی مددجویان، تخصصی کردن فعالیت مراکز نیکوکاری امری ضروری و انکاناپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: باید رویکرد اشتغال به عنوان یک رویکرد تخصصی و محوری در برنامه مراکز نیکوکاری نهادینه شود چراکه ارتقای خدمت به نیازمندان و مددجویان تنها با توانمندسازی مبتنی بر استقلال معیشتی محقق می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: برای ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی گام هایی برداشته شده به طوری که در پارک علم و فن آوری و شهرک های صنعتی و ... مراکز نیکوکاری با اولویت اشتغال زایی ایجاد شده است ولی باید این رویکرد بیش از پیش به صورت تخصصی مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآورشد: مراکز مختلف دانشگاهی و صنعتی می توانند در راستای ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری برای ایجاد مراکز نیکوکاری اقدام کنند تا با استفاده از تجربه اقشار مختلف برای خدمت به نیازمندان گام برداریم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید