امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۲۹۳
گزارشگر : ۸۰
همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) صورت گرفت؛

اهدای 600 میلیون تومان کمک هزینه جهیزیه به 50 نو عروس

(سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۰۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: همزمان با اول ذیحجه سالروز ازدواج آسمانی حضرت امیرالمومنین علی (ع) و فاطمه زهرا (س) 600 میلیون تومان کمک هزینه تامین جهیزیه به صورت نقد و کالا، به 50 نوعروس تحت حمایت اهداء شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان بیان کرد: اول ذیحجه، سالروز ازدواج آسمانی و فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است؛ ازدواجی که به فرمان خداوند، همواره مایه افتخار رسول اکرم(ص) بود.
وی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام (ص) ازدواج دخترش را به ساده ترین و راحت ترین شیوه برگزارکرد تا برای همه جوانانی که در آستانه زندگی مشترک هستند، سرمشق نیکویی باشد و قراردادن مهریه ۵۰۰ درهمی برای حضرت فاطمه (س) باب دیگری برای الگو قرار دادن ازدواج ساده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: ازدواج سنت نبوی است و ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) نکات بسیار ارزنده ای رابه انسان در هر عصری می آموزد که از آن جمله ساده زیستی وپیروی راستین از دین مبین اسلام است.
وی افزود: کمیته امداد استان قزوین همزمان با سالروز این ازدواج عظیم و پربرکت، 20 سری کالا به ارزش جمعی 300 میلیون تومان و 30 سری کمک  هزینه جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت هدیه کرد.

حق گویان عنوان کرد: امیدواریم جوانان ما با الگوگیری از این زوج که الگوی همه زنان و مردان هستند، زندگی ساده و پربرکتی را تشکیل دهند تا شاهد ارتقای جامعه در ابعاد مختلف باشیم.

وی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آماده دریافت انواع کمک های نقدی و غیرنقدی اقشار مختلف مردم برای نیازمندان و محرومان در شرف ازدواج است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: از عموم مردم نیکوکار انتظار داریم کمک های خود را برای ازدواج فرزندان مددجو به دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره)، مراکز نیکوکاری و یا از طریق کد مهربانی #028*88777* اهداء کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید