امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
یکشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۰ / ۱۷:۲۲
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۳۲۵۳
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد:

ضرورت حمایت قانونی از کمیته امداد برای ارائه خدمت به همه اقشار محروم کشور

(یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰) ۱۷:۲۲

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار پوشش حمایتی برای همه محرومان جامعه شد و گفت: تلاش نمایندگان مجلس برخورداری اقشار نیازمند از عدالت اجتماعی و مسکن ارزان قیمت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسن محمدیاری با تاکید بر نقش حمایتی کمیته امداد برای ارائه خدمات به همه اقشار محروم جامعه افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس به این موضوع اهتمام ویژه دارد.
 
وی با اشاره به مشکلات مناطق حاشیه‌نشین ادامه داد: اولیت ما ساماندهی قوانین کشوری به ویژه در زمینه افراد حاشیه‌نشین است تا نهادهای حمایتی با توان و پشتوانه قانونی بهتر در ارائه خدمت به این افراد موفق‌تر عمل کنند.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیکاری را از چالش‌های جدی کشور دانست و اظهار کرد: بیکاری و فقدان درآمد پایدار برای تامین معاش روزمره، امروز به معضل خانواده‌های زیادی تبدیل شده است و تلاش داریم طرحی را ارائه و در نهایت قوانین و مقرراتی را وضع کنیم که حمایت بیشتری شامل افراد کم‌برخوردار جامعه شود.
 
محمدیاری با تاکید بر لزوم پوشش فراگیر خدمات کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی برای تمام اقشار نیازمند جامعه، خاطرنشان کرد: افرادی که از قلم افتاده و وارد دایره حمایت نهادها نشده‌اند باید از طریق قانونگذاری صحیح، ساماندهی و شناسایی شوند، تا بتوانیم ارائه خدمات به آنان را در چارچوب وضع قوانین داشته باشیم.
 
محمدیاری موضوع مسکن محرومان را مورد توجه قرار داد و گفت: کمیته امداد با همکاری دیگر دستگاه‌ها از جمله بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و بسیج و سپاه تاکنون اقدامات خوبی در حوزه ساخت مسکن محرومان داشته و در کمیسیون اجتماعی مجلس براین باوریم که اگر برای تولید مسکن ارزان‌قیمت، موازی‌‌کاری‌ها حذف شود و به صورت منسجم عمل کنیم، زمینه‌ای برای ساخت و تامین مسکن برای همه محرومان جامعه پدید خواهد آمد. باید به دور از تبعیض، زیربنای عدالت برای همه افراد کم‌برخوردار حاکم شود و کمیسیون اجتماعی مجلس به همراه کمیته‌های مسکن و اشتغال، فعالیت تخصصی و فنی برای بررسی طرح‌های حوزه مسکن را آغاز کرده‌اند.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید