امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۰
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۳۱۸۸
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون عمران مجلس:

صنایع روستایی باید در اختیار محرومان و مددجویان نهادهای حمایتی قرار گیرد

(چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰) ۱۲:۳۰

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت حمایت از صنایع روستادوست، گفت: صنایع روستایی با هدف توانمندسازی و خودکفایی باید در اختیار محرومان و مددجویان نهادهای حمایتی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، احمد جباری با تشریح طرح عمران روستاها که با هدف حمایت از محرومان در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است، افزود: طرح عمران روستاها به نوعی هم‌افزایی با کمیته امداد دارد و با هدف توسعه روستایی و حمایت از اقشار محروم توسط نمایندگان مجلس طراحی شده است.
 
وی محرومان و مددجویان روستایی کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی را جامعه هدف این طرح دانست و ادامه داد: طرح عمران روستاها یکی از موارد توجه مجلس به محرومان جامعه است که با توسعه روستاها و ایجاد مشوق‌ها قرار است از مهاجرت به شهرها کاسته شود. این مهم با ایجاد زیرساخت‌های لازم در روستاها و حمایت از صنایع روستایی در این طرح پیش‌بینی شده است.
 
جباری اظهار کرد: در طرح عمران روستایی به منظور توانمندسازی جامعه هدف، روستاهایی با ظرفیت ویژه معرفی می‌شوند، تا با حمایت دولت و نهادها، روستاها بار دیگر به عنوان مهمترین منبع تامین مایحتاج عمومی شهروندان از جمله در زمینه محصولات دام و طیور و لبنیات معرفی شوند.
 
وی با تاکید بر ضرورت تشویق مردم به مهاجرت معکوس به روستاها ادامه داد: در این طرح به دنبال این هستیم تا با معرفی روستاهای ممتاز افراد را به مهاجرت معکوس تشویق کنیم. برخی از این روستاها ظرفیت گردشگری دارند و امیدواریم از طرح عمران روستاها حمایت شود و بتوانیم بخشی از نیاز روستاها را تامین کنیم.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اهمیت توسعه صنایع روستادوست، گفت: برخی از روستاها را برای صنایع روستادوست و برای تامین اقلام و تولیدات روستایی معرفی کرده‌ایم و معتقدیم صنایع روستایی باید در اختیار محرومان و مددجویان نهادهای حمایتی قرار گیرد تا با خودکفایی و توانمندسازی از حمایت بی‌نیاز شوند.
 
جباری با بیان اینکه باید با در اختیار قرار دادن امکانات زمینه اشتغال روستائیان فراهم شود، اظهار کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به منظور حمایت از محرومان جامعه و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به این بخش از جامعه توجه ویژه داشته‌ایم.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید