امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۴ تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۲
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۳۱۳۶
گزارشگر : ۴۸۷
روایتی از جوان مددجوی موفق کمیته امداد؛

از زندگی زیر خط فقر تا کسب عنوان کارآفرین برتر کشوری

(دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۲۲

جوان روستایی با علاقه به هنر آرایشگری، توانسته است از سطح صفر به ایجاد بزرگترین سالن مجهز آرایشگاه جنوب کشور برسد و به عنوان کارآفرین برتر کشوری نیز معرفی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری فارس، جوان روستایی با علاقه به هنر آرایشگری، توانسته است از سطح صفر به ایجاد بزرگترین سالن مجهز آرایشگاه جنوب کشور برسد و به عنوان کارآفرین برتر کشوری نیز معرفی شود.
 
حمزه کاظمی اهل روستای آتشکده و ساکن فیروزآباد است؛ کودکی سخت و پرمشقتی را پشت سر گذاشته، اصالتا از عشایر است که ساکن ییلاق قشقایی واقع در منطقه عشایرنشین دتوترک شده بودند.
 
مشکلات مالی از همان دوران کودکی رفیق و یار همراه او بود تا به قول خودش زیر خط فقر بزرگ شود. در تاریخ بسیارند کسانی که همت و عزم خود را جزم کرده و با همه کاستی ها و نداری ها، پله های موفقیت را در سطوح مختلف طی کرده‌اند.
 
همراه با پدر و مادر و 6 خواهر و برادر خود در یک خانه کوچک بودند با حداقل امکانات که روزگارشان را از طریق سر درختان فصلی می‌گذراندند و با وجودی که مدتها پیش از این عشایر بودند، هیچ دامی نداشته و به سختی امرار معاش آنها صورت می‌گرفته است.
 
مرسوم است که خانواده‌های عشایری، چه کوچ‌رو و چه ساکن حداقل تعدادی دام مانند گاو و گوسفند داشته و با آنها روزگار می‌گذرانند اما خانواده کاظمی از این نعمت نیز محروم بوده و با کمترین امکانات فرزندان خود را بزرگ کرده‌اند.
 
قهرمان داستان ما که به نظر خاطرات خوب و شیرینی از دوران کودکی خود ندارد، پس از 60 سالگی پدر، به عنوان فرزند مددجو تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفت که این موضوع برایش اتفاقی مبارک بود.
 
حمزه به آرایشگری علاقمند شد و پس از شاگردی و آموزش به طرق مختلف در مکان های مختلف، توانست در سال 93 در این رشته هنری مقام اول کشور را کسب کند و در ادامه به فکر راه‌اندازی آرایشگاه‌های تحت نظر خود افتاد تا بتواند از هنر خود روزی حلال در آورده همچنین تعدادی را نیز به کار گرفته و زمینه اشتغال برخی دیگر را نیز با آموزش فراهم آورد.
 
برای شروع مکانی مناسب را برای آرایشگاه یافت اما به دلیل هزینه بالای آنجا و نداشتن توان مالی لازم، منصرف شده بود تا اینکه کمیته امداد در بزنگاه دست وی را گرفت و با اعطای دو وام 15 میلیون تومانی، موجب راه‌اندازی کسب و کارش شد.
 
وی که علاوه بر مقام‌های مختلف آرایشگری، سابقه داوری مسابقات این رشته هنری را نیز دارد، مدرس و مربی آرایشگری موسسه آموزشی، گریمور تئاتر و سینما و چند دوره انتخاب به عنوان کارآفرین برتر کشوری را در کارنامه خود دارد، با لطف و عنایت خدا توانست کار خود را توسعه و گسترش دهد و سرانجام پس از 6 ماه مجموعه آرایشگاه و آموزشگاه وی با کمترین هزینه راه اندازی شد .
 
این جوان کارآفرین در این‌باره می‌گوید: به لطف خدا با همراهی و همکاری کمیته امداد و چند نفر از دوستان توانستم وام‌هایی را از کمیته امداد گرفته و تاکنون بیش از 700 نفر را با کمترین هزینه آموزش داده و روانه بازار کار کرده‌ایم.
 
وی ادامه داد: مشکلات و مسائل ریز و درشت زیادی در این مسیر بر سر راهمان سبز می‌شد از مشکلات مالی گرفته تا عدم حمایت و بروکراسی اداری که لطف خدا و پشتکار شامل حالمان شد و توانستم پله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری طی نمایم.
 
این کارآفرین موفق پیرامون موفقیت های خود در رشته هنری آرایشگری اظهار کرد: مدرس و مربی آرایشگری، گریمور سینما و تئاتر، انتخاب به عنوان کارآفرین برتر، دریافت تندیس نخبه از شبکه کارآفرینی، دریافت چندین لوح تقدیر و تندیس از کشورها و ارگانهای مختلف به عنوان کارآفرین برتر و دانشجوی کارشناسی ارشد از جمله افتخارات بنده است.
 
وی که روزگاری آرزوی داشتن یک زندگی معمولی را داشته، هم‌اکنون دارای مجهزترین سالن آرایشگری در جنوب کشور است و علاوه بر ریاست اتحادیه صنف آرایشگران شهرستان محل سکونت، نایب رئیس اتاق اصناف شهرستان نیز هست.
 
به گفته کاظمی پس از لطف خدا، کمک‌ها و حمایت‌های کمیته امداد در طی این مسیر گره‌گشا بوده است. او امروز درخواست دارد تا حمایت‌ها و کمک‌ها ادامه‌دار باشد تا بتواند نیروهای بیشتری از مددجویان را بکارگیری کرده و آموزش بدهد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید