امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
شنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۹
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۳۰۸۶
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد:

افزایش پایداری شبکه برق کشور با راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد

(شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰) ۱۱:۳۹

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیته امداد با راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای خانواده‌های تحت حمایت، نقش به سزایی در افزایش درآمد مددجویان و پایداری شبکه برق کشور داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مصطفی نخعی، با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از حوزه انرژی به منظور بهبود کیفیت معیشت خانواده‌های کم‌برخوردار گفت: باید با مدیریت منسجم و هماهنگی میان دستگاه‌ها، از منابع انرژی کشورمان برای کاهش فاصله درآمدی اقشار مختلف استفاده کنیم.
 
وی تخصیص تعرفه گرمسیری برق برای مناطق جنوبی کشور را یک تصمیم مدبرانه از سوی مسئولان دانست و افزود: با توجه به افزایش دما و گرمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی کشور، لازم است این مصوبه دامنه شمول بیشتری پیدا کند و شهرها و استان‌های بیشتری را پوشش دهد تا شاهد کاهش هزینه برق مصرفی در سبد خانوار طبقات نیازمند باشیم.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس بر ضرورت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تاکید کرد و ادامه داد: استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر برای خانواده‌های محروم با ایجاد درآمد پایدار به توسعه تولید انرژی کشور کمک می‌کند و از سوی دیگر موجب ماندگاری روستائیان در محل سکونت می‌شود و کمیته امداد نیز با راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی برای جامعه هدف به ویژه در استان‌های شرق و جنوب شرق کشور نقش به سزایی در پایداری جمعیت این مناطق داشته است.
 
نخعی با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق کشور در روزهای جاری خاطرنشان کرد: دسترسی خانواده‌های محروم و جامعه هدف نهادهای حمایتی به پنل‌های خورشیدی از طریق فروش برق تولیدی به وزارت نیرو، توسعه منابع انرژی کشور را در پی خواهد داشت.
 
عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی، هدفمندی یارانه‌ها و حمایت از محرومان جامعه را یکی از ابعاد تعرفه‌گذاری انرژی در کشور عنوان کرد و افزود: بخش زیادی از منابع هدفمندی یارانه‌ها از محل تبصره ۱۴ قانون بودجه و با فروش فرآورده‌های نفتی و سایر منابع انرژی تامین می‌شود. آنچه در همین رابطه دنبال می‌کنیم اختصاص سهمیه سوخت به خانواده‌های مرزنشین است، در حال حاضر خانواده‌هایی که در شعاع ۲۰ کیلومتری مرز ساکن هستند مشمول سهمیه می‌شوند. در مجلس شورای اسلامی پیگیر افزایش سهمیه از شعاع۲۰ به ۵۰ کیلومتر هستیم که خانواده‌های بیشتری در نقاط مرز مشمول این طرح شوند.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید