امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۷
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۸۳۰۸۳
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی:

بهره‌مندی 715 خانوار زندانیان از حمایت‌های کمیته امداد

(شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۱۷

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با حجت الاسلام والمسلمین موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی به مناسبت هفته قوه قضائیه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در این دیدار گفت: در ابتدای سال گذشته ۷۷۹ خانواده زندانیان تحت حمایت کمیته امداد بودند که خوشبختانه این تعداد در سال جاری به ۷۱۵ خانوار کاهش داشته است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید گرانقدر دکتر بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه به نیابت از خانواده کمیته امداد گفت:تلاش کمیته امداد و دادگستری استان نقش مؤثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی افزود:اساس کار کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است و اشتغال و توانمندی خانواده زندانیان از اقداماتی است که با جدیت پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه به همت امدادگران تعداد دو هزار واحد مسکونی ساخت، خریداری، بازسازی و یا تعمیر شده است، اضافه کرد: تعداد ۱۲۰۰ خانوار از خدمات عمرانی ساخت سرویس بهداشتی وانشعابات بهره‌مند شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان اعتماد ومشارکت مردمی را مهم‌ترین سرمایه‌های کمیته امداد دانست و تصریح کرد: خوشبختانه استان مرکزی با جذب بالای مشارکت مردمی رتبه دوم در جشن نیکوکاری و همچنین با جذب بیش از ۳۵ هزار حامی رتبه دوم کشوری در جذب حامی را کسب کرد.

وی در ادامه ضمن تشکر از مجموعه دادگستری با کمیته امداد و کمک به خانواده‌های ایتام و نیازمند ، اظهار داشت:تاکنون ۱۴۱۵ تبلت بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده که تعدادی از این دانش آموزان از خانواده زندانیان بودند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز با بیان اینکه کار مجموعه کمیته امداد و امدادگران این نهاد دارای اخلاص و ماهیت مردمی است، گفت: دستگیری از ایتام از اقدامات ارزشمند کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مدیر کل این نهاد از مدیران موفق استانی هستند و اقدامات ارزشمند انجام شده برای محرومان و خانواده زندانیان در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر بوده است، اظهار داشت:افزایش مشارکت مردمی نشان از مقبولیت کمیته امداد دارد.

وی در پایان گفت: صبر و حوصله در مقابل مراجعات و مددجویان بسیار ارزشمند است و مجموعه اقدامات کمیته امداد برای نیازمندان و خانواده های زندانیان شایسته تقدیر است.

شایان ذکر است، در پایان توسط مدیر کل کمیته امداد استان از رئیس کل و معاونت های دادگستری استان تقدیر شد.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید