امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
سه شنبه / ۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۶:۲۵
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۳۰۲۶
گزارشگر : ۴۸۷
​رئیس کمیته امداد خبر داد؛

همکاری کمیته امداد و بسیج برای ایجاد 56 هزار فرصت شغلی ویژه مددجویان در سال جاری

(سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰) ۱۶:۲۵

رئیس کمیته امداد گفت: براساس تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و سازمان بسیج، 56 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال جاری ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد به منظور پیگیری تفاهم‌نامه و هم‌افزایی میان کمیته امداد و سازمان بسیج و همچنین تقدیر از فرماندهان بسیجیان سراسر کشور به دلیل همراهی در رزمایش ایران همدل و ایران مهربان، با سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی دیدار و گفتگو کرد.
 
رئیس کمیته امداد در این نشست با اشاره به همکاری بی‌سابقه نهادها، بنیاد مستضعفان، آستان قدس، سپاه، بسیج، مردم و خیران در اجرای سومین مرحله پویش ایران همدل گفت: در سومین مرحله ایران همدل بیش از 20 میلیون غذای گرم میان نیازمندان توزیع شد که از این تعداد حدود 2.5 میلیون توسط بسیجیان تهیه و توزیع شد.
 
وی با بیان اینکه مجموع مشارکت‌های مردم و نهادها در سومین مرحله پویش ایران همدل به 1170 میلیارد تومان رسید، افزود: براساس آخرین آمار میزان کمک بسیج در این پویش از 172 میلیارد تومان فراتر رفت.
 
بختیاری از فعالیت 4360 آشپزخانه در طول اجرای طرح اطعام مهدوی و افطاری ساده در ماه رمضان سال جاری خبر داد و تاکید کرد: بسیاری از این آشپزخانه‌ها در مراکز بسیج و با حضور داوطلبانه و جهادی بسیجیان برپا شد.
 
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه مردمی کردن کمیته امداد یک هدف و سیاست اصولی در این نهاد است، خاطرنشان کرد: در پویش ایران همدل حدود 55 درصد کمک‌های مردمی ارقامی بین 10 تا 100 هزار تومان را شامل می‌شود که این نشان‌دهنده اعتماد مردم به این نهاد است.
 
وی اضافه کرد: بسیج به عنوان دست توانمند نظام در حوزه حمایت از ایتام نیز وارد شده است و براساس توافق با کمیته امداد تاکنون 73 هزار بسیجی در سامانه اکرام ایتام ثبت نام کرده و از این تعداد 34 هزار نفر واریز وجه داشته‌اند.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به تفاهم‌نامه این نهاد با سازمان بسیج برای کمک به اشتغال مددجویان اظهار کرد: بسیج برای ایجاد 56 هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت در سراسر کشور با همکاری کمیته امداد اعلام آمادگی کرده است.
 
در ادامه این نشست سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز با تاکید بر اینکه تحقق تمدن‌سازی مورد نظر رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مستلزم حل مشکلات محرومان و مستضعفان است، گفت: بسیجیان در این زمینه همواره پیشگام بوده و امیدواریم تا عید سعید غدیر 50 درصد تعهد این نهاد برای حمایت از ایتام در طرح ایران مهربان محقق شود.
 
وی با بیان اینکه رفع مشکل اشتغال کشور تنها با امکانات دولت ممکن نیست، افزود: با همکاری بسیج و کمیته امداد سال گذشته 8700 فرصت شغلی برای مددجویان در 9 استان کشور با اعتبار 300 میلیارد تومانی ایجاد شد و برای سال جاری نیز راه‌اندازی 56 هزار فرصت شغلی در سراسر کشور با اعتباری معادل 2500 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه همه باید به دولت جدید کمک کنیم تا در زمینه محرومیت‌زدایی، اشتغال و تولید مسکن توفیقات قابل توجهی به دست آید، اظهار کرد: امروز شاهد نتایج همکاری‌های کمیته امداد و بسیج در فاز نخست در زمینه‌های اشتغال، مفرهنگی، مسکن، بهداشت و درمان و ... هستیم و امیدواریم در ادامه، شاهد همکاری گشترده‌تر دو نهاد در کمک به محرومان باشیم.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در پایان این جلسه رئیس کمیته امداد با اهدای لوح از خدمات رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رئیس سازمان بسیج سازندگی و فرماندهان استانی بسیج به نمایندگی از بسیجیان سراسر کشور تقدیر کرد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید