امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۷
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۲۸۹۶
گزارشگر : ۴۸۷
با تصویب نمایندگان مجلس انجام شد؛

معافیت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی

(چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰) ۱۰:۳۷

با تصویب نمایندگان مجلس، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک بار معاف شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خانه ملت، نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن، با ماده 16 این طرح، با 192 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در موافقت کردند.
 
براساس ماده 16 این طرح؛ وزارت راه و شهرسازی با اعمال سیاست های تشویقی، مهندسان داوطلب برای ارائه خدمات فنی مهندسی در طرحهای حمایتی تأمین مسکن را معرفی کند.
 
همچنین در تبصره این ماده آمده است؛ مددجویان، معلولان و ایثارگران با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک بار برای یک واحد مسکونی معاف هستند و ما به التفاوت آن از محل منابع صندوق ملی مسکن، تأمین و در وجه سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می‌شود.
 
همچنین در ماده ۱۸ اصلاحی طرح دو فوریتی جهش تولید و تامین مسکن آمده است: در راستای رصد و نظارت بر بازار مسکن، درج کلیه معاملات خرید، فروش، پیش‌خرید، پیش‌فروش، رهن و اجاره مسکن در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور و أخذ شناسه (کد) رهگیری بدون اخذ هزینه الزامی است.
 
براساس این گزارش، با توجه به کار نمایندگان در زمینه تولید مسکن و تسهیلات آن دستگاه‌های اجرایی باید با قدرت و قوت اقدامات لازم را در حوزه مسکن آغاز کنند.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید