امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۸
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۲۶۵۴
گزارشگر : ۸۵
به بهانه روز جهانی صنایع دستی اعلام شد؛

اجرای 382 طرح صنایع دستی توسط کمیته امداد خراسان رضوی

(چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۲۸

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: معاونت اشتغال این نهاد در سال گذشته، 382 طرح را با اعتبار 8 میلیارد و 339 میلیون تومان در بخش صنایع دستی ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده افزود: کمیته امداد در سالهای اخیر  با هدف احیا و ترویج فرهنگ و هنرهای اصیل ایرانی در بخش صنایع دستی گام  برداشته است و از این مشاغل پشتیبانی کرده است.
وی با عنوان اینکه صنایع دستی در هر منطقه سفیر فرهنگ و هویت آن خطه محسوب می شود، بیان کرد: مهمترین ویژگی های صنایع دستی، حمایت به عنوان کالای ایرانی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی ، معرفی فرهنگ هر منطقه قابلیت تامین مواد اولیه در داخل کشور و در نهایت ارز آوری قابل توجه آن برشمرد.
آسوده، مهمترین بخش در صنایع دستی  را دارا بودن مهارت لازم و کافی دانست و افزود: صنایع دستی جز بهترین مشاغل برای بانوان و بویژه بانوان سرپرست خانوار محسوب می شود چرا که این گروه علاوه بر درآمد زایی برای خانواده، در خانه حضور دارند و در امور تربیتی خانواده نیز رسیدگی لازم را دارند.
وی، صنایع دستی را شامل بافت فرش، تولیدی های پوشاک و خیاطی و هنرهای دستی دانست و ادامه داد: شاخص ترین رشته های فعالیت در این حوزه  تمامی دستبافته های تهیه شده در دار و دستگاه، منسوجات دستی، صنایع چوبی، تولیدات چرمی، صنایع دستی سنگی و ... است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید