امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۶۵۱
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبرداد؛

واگذاری برخی از خدمات کمیته امداد به مراکز نیکوکاری

(چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۴۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در مراکز نیکوکاری و برنامه این نهاد برای واگذاری امور به مردم، برخی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) به مراکز نیکوکاری واگذار می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) بار سنگین محرومیت زدایی را در حالی به دوش می کشد که خود نقشی در به وجود آمدن آن ندارد.

وی ادامه داد: فقر و محرومیت ناشی از سیاست های غلط و یا عدم تصمیم گیری هایی است که موجب بروز معضلات اقتصادی و در پی آن محرومیت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در این میان کمیته امداد امام خمینی (ره) وظیفه دارد براساس رسالت خویش به نیازمندان و محرومان رسیدگی کند و بستر بازگشت آنها را به شرایط شایسته و زندگی عزتمندانه فراهم کند.

وی افزود: خدمت به محرومان و نیازمندان تاکنون با تلاش جمعی و مشارکت مردمی صورت گرفته است ولی یکی از دغدغه هایی که وجود دارد این است که کار مردم را به دست مردم سامان دهیم.

حق گویان عنوان کرد: پیش از این مشارکت های مردمی در حد پرداخت وجوه نقدی و کالا بود اما در ادامه و در راستای توسعه مشارکت های مردمی و حضور بیشتر مردم ایده ایجاد مراکز نیکوکاری چند سالی است اجرایی شده و در حال حاضر بیش از 100 مرکز نیکوکاری در استان قزوین فعال شده است.

وی توضیح داد: تاکنون فعالیت های نیکوکارانه ای در اقصی نقاط استان وجود داشت و مردم بر این امر همت داشتند ولی تأسیس مراکز نیکوکاری این فعالیت ها را متمرکز کرد و این رویکرد به افزایش توان فکری و عملی خیرین یک محله یا یک فضای اجتماعی منجر می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: معتمدین یک محله به خوبی نیازمندان منطقه محل سکونت خود را می شناسند و از طرفی از ظرفیت نیکوکاران محلی هم آگاهی دارند در نتیجه به خوبی کمک های مردمی به سمت رفع نیازهای محرومان هدایت می شود.

وی در خصوص مزیت کار مراکز نیکوکاری گفت: مرکز نیکوکاری به هیچ وجه شعبه یا نمایندگی کمیته امداد نبوده و نیست بلکه مرکزی مردمی است که محدود به چارچوب های اداری و مقررات نیست چراکه اعضای آن بدون دریافت حقوق و یا هزینه ای براساس اعتقادات به خدمت رسانی به نیازمندان می پردازند.

حق گویان خاطرنشان کرد: کمیته امداد تنها به لحاظ فنی از آن پشتیبانی می کند که برای این منظور نرم افزاری در اختیار مراکز نیکوکاری قرار گرفته تا کمک به نیازمندان ثبت شود؛ از آنجا که ثبت فعالیت های در این نرم افزار با بستر کدملی صورت می گیرد هرگونه کمک دریافتی افراد در هر نقطه ای در آن ثبت شده است.

وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در مراکز نیکوکاری و برنامه این نهاد  برای واگذاری امور به مردم، برخی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) به مراکز نیکوکاری واگذار می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر بخشی از کارها به مراکز نیکوکاری واگذار شده و این روند با توجه به ظرفیت و توان مرکز نیکوکاری در حال اجراست تا شاهد مشارکت هرچه بیشتر مردم در خدمت رسانی به محرومان باشیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید