امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۶۳۴
گزارشگر : ۸۰
در قالب طرح مفتاح الجنه انجام می شود؛

تعمیر و بهسازی دو منزل مددجویی توسط گروه جهادی

(سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۱۵

در دیدار امام جمعه بوئین زهرا و گروه جهادی دانشگاه آزاد بوئین زهرا یک زن سرپرست خانوار صاحب ماشین لباسشویی شد و تعمیر و بهسازی منزل مسکونی دو مددجو توسط گروه جهادی دانشگاه آزاد قزوین اجرا می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ امام جمعه بوئین زهرا و گروه جهادی دانشگاه آزاد واحد بوئین زهرا با رئیس کمیته امداد این شهر همراه شدند تا با دو خانواده تحت حمایت دیدار و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گیرند.

خانواده نخست؛ زن سرپرست خانوار بود که در کنار مشکلات ریز و درشتش، دو مشکل سخت داشت؛ مشکل اول نداشتن ماشین لباسشویی بود که امام جمعه بوئین زهرا برای خرید آن پیشقدم شد و مشکل دیگر نداشتن انباری در منزل مسکونی اش بود که مسئول گروه جهادی دانشگاه آزاد بوئین زهرا ساخت آن را وعده داد.

خانواده دوم؛ سرپرست خانواده به دلیل بیماری از کارافتاده بود که نصب باران گیر در بالکن و بهسازی سرویس بهداشتی و حمام توسط گروه جهادی مورد پذیرش قرار گرفت.

رئیس کمیته امداد اداره بوئین زهرا در جریان بازدید از این دو خانواده بیان کرد: مفتاح الجنه طرحی است که براساس آن افراد خیر و نیکوکار از نزدیک با مددجو دیدار و در جریان نیازمندی های آنان قرار می گیرند.

ابوالفضل خاکباز ادامه داد: در این طرح هم خدمات ارائه شده به نیازمند به خوبی روشن است و هم کاستی های باقیمانده نمایان است که با حضور خیران اقدامات لازم برای حل مشکلات خانواده صورت می پذیرد.

وی با اشاره به اقدام انجام شده تصریح کرد: مجموع مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در بوئین زهرا یک هزار و 780 نفر در قالب یک هزار و 119 خانوار است که علاوه بر این تعداد 352 خانوار مددجوی تبصره 14 با جمعیت 852 نفری تحت حمایت هستند.

رئیس کمیته امداد اداره بوئین زهرا اضافه کرد: طی سال 1399 برای 60 نفر از مددجویان لوازم خانگی مختلف با بیش از 22 میلیون تومان اعتبار و کمک های مردمی تأمین شد همچنین در این مدت برای 36 نوعروس تحت حمایت کمک جهیزیه به مبلغ بیش از 198 میلیون تومان مساعدت شده است.

وی افزود: همچنین طی سال گذشته برای 237 مددجو دوره آموزش مهارت های کسب و کار اجرا شد و 75 مددجو نیز از طریق کاریابی مشغول بکار شدند.

وی یادآورشد: تلاش می کنیم رویکرد توانمندسازی را برای مددجویان تقویت کنیم تا با اتکا به توانایی های خویش به اداره زندگی بپردازند که استقلال معیشتی و اقتصادی را به دنبال دارد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید