امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۷
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۲۶۳۱
گزارشگر : ۸۷
مدیر کل کمیته امداد استان خبر داد؛

697 فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به مددجویان زنجانی پرداخت شده است

(سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۴۷

با اهدای 697فقره جهیزیه به ارزش بیش از دوازده میلیارد و 46 میلیون تومان زمینه ازدواج 697 زوج جوان نیازمند از خانواده های تحت حمایت این نهاد در سال گذشته مهیا گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، در جلسه شورای مدیران این هفته با اعلام این مطلب گفت: یکی از اهداف مهم  این نهاد ترویج و گسترش فرهنگ ازدواج آسان و کم‌هزینه است . ودر همین راستا با اهدای جهیزیه وپرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت از سرفصل‌های حمایتی وهم افزایی مراکز نیکوکاری ،خیریه ها وتشکل های همسو با این نهاد ومردم خیر ونیکوکار استان  این سنت الهی گسترش یافته وموجبات توسعه فرهنگ وتقویت تحکیم بنیان نهاد خانواده می شود .

وی با بیان اینکه سال گذشته 697 فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد اعطا شد، افزود: برای تهیه وتامین این تعداد جهیزیه که با مشارکت ،مراکز نیکوکاری وسپاه انصارالمهدی(عج) وهم افزایی کمیته امداد استان زنجان انجام شد بیش از 12میلیاردو46میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان  با بیان اینکه همه کالاهای خریداری شده برای جهیزیه نوعروسان تحت حمایت  صد در صد ایرانی و تولید داخلی بودندافزود: خوشبختانه در استان زنجان صف انتظار برای دریافت جهیزیه به صفر رسیده است و در حال حاضر زوج مددجویی در صف دریافت جهیزیه نداریم.

صفری با اشاره به افزایش قیمت اقلام جهیزیه نسبت به گذشته گفت:در سالهای گذشته با مبلغ 5میلیون تومان امکان تهیه چند قلم کالای اساسی جهیزیه نوعروسان  وجود داشت اما در حال حاضر همان اقلام با صرف بیش از 20میلیون تومان نیز مشکل شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان با تاکید به  اینکه زوج‌های جوان قبل از عقد و ازدواج از خدمات مشاوره و راهنمایی این نهاد بهره‌مند می‌شوند، افزود: مشاوره در حوزه آشنایی با  سبک زندگی دینی اسلامی  ،اصول و مهارت‌های زندگی مشترک، افزایش دانش زوج‌ها، مدیریت اقتصاد خانواده و شناخت احکام اولیه خانواده به زوج‌های جوان توسط کارشناسان ومشاوران خانواده این نهاد ارائه می‌شود.

وی ضمن قدردانی از مشارکت  مطلوب خیران ونیکوکاران  ،خیریه ها و موسسات همسو با این نهاد ، گفت : خیران زنجانی می توانند با شماره گیری تلفن نیکوکاری 33116کد مهربانی  #024*8877* و تلفن گویای 096887و یا مراجعه به سایت این نهاد به آدرس www.emdad.ir وهمچنین 137 مرکز نیکوکاری ودفاتر 14 گانه امداد در سطح زمینه ازدواج زوجهای جوان نیازمند را فراهم کنند.  انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید