امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۳
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۲۶۱۳
گزارشگر : ۷۷
رسالت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت؛

رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی نیازمندان

(دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۰۳

خیران و نیکوکاران با سرمایه گذاری در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی نیازمندان، سهیم شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان، همزمان با 17 خرداد سالروز تاسیس صندوق امداد ولایت، اظهار داشت: تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با برنامه ریزی کمیته امداد در راستای ارائه خدمات مطلوب به مددجویان و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی نیازمندان تاسیس شد و در حال حاضر شعب اصلی صندوق در مراکز استانها و باجه های صندوق در کلیه دفاتر کمیته امداد مشغول به فعالیت می باشند.

کریم زارع با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) مبنی بر اینکه قرض الحسنه هیجده حسنه دارد و قرض برتر از صدقه است، گفت: تسهیلات به صورت قرض الحسنه و حداقل ضمانت به مددجویان نسبت به رفع مشکلات آنها پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه نفس کار صندوق امداد ولایت، قرض نیکو است و تمام سرمایه گذاری ها در این صندوق برای رفع مشکلات نیازمندان است، افزود: خیران می توانند علاوه بر افتتاح حسابهای سپرده قرض الحسنه، از محل وجوهات اداره شده خود به نیازمندانی که معرفی می نمایند از طریق این صندوق وام قرض الحسنه پرداخت نمایند و در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی نیازمندان، سهیم شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت محل تجمع خیران است، گفت: در سال گذشته تعداد 16 هزار و 788 فقره وام بالغ بر 120 میلیارد تومان از طریق این صندوق در حوزه اشتغال، خودکفایی، مسکن، کارگشایی و... به نیازمندان پرداخت شد.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید