امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۶۱۲
گزارشگر : ۸۰
طی سال 99 صورت گرفته است؛

حمایت کمیته امداد استان قزوین از 17 هزار زن سرپرست خانوار

(دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۱۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین از ارائه خدمات مختلف به بیش از 17 هزار زن سرپرست خانوار طی سال 99 خبرداد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد صیادی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به جامعه ای خدمت رسانی می کند که در ایجاد و افزایش آن نقشی ندارد.

وی ادامه داد: تصمیم های گرفته شده در جامعه از سوی دستگاه های مختلف در کنار کوتاهی ها و کاستی های افراد و برخی از دستگاهها به روندی منجر شده که گاهی با کاهش و گاهی هم با افزایش تعداد افراد نیازمند روبرو هستیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: وقتی بستر جامعه به لحاظ اجتماعی و اقتصادی آمادگی لازم را داشته باشد محرومیت نه تنها رشد نمی کند بلکه اقدامات حمایتی این نهاد مددجو را به سمت توانمندسازی هدایت می کند.

وی افزود: در حال حاضر نسبت جمعیت مددجویان تحت حمایت این نهاد به جمعیت کل استان 4.9 درصد است و نسبت خانوار مددجویی تحت حمایت به کل خانوار استان 8.1 درصد است.

صیادی با اشاره به سال های 98 و 99 اعلام کرد: تعداد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین، اعم از مددجویان کمک معیشت بگیر و مددجویان تبصره 14، از 30 هزار و 806 خانوار با جمعیت 58 هزار و 739 نفر طی سال 98 به 32 هزار و 32 خانوار با جمعیت 62 هزار و 57 نفر در سال 1399 رسید که به لحاظ تعداد خانوار حدود چهار درصد و به لحاظ جمعیت 5.6 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: بررسی آمار مددجویان نشان می دهد که از مجموع مددجویان تحت حمایت 16 هزار و 905 خانوار زن سرپرست خانوار در سال 1399 به 17 هزار و 577 خانوار افزایش یافته که رشد چهار درصدی داشته . از خدمات مختلف این نهاد بهره مند هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین یادآور شد: بررسی اجمالی پرونده افراد تحت حمایت نشان می دهد که 55 درصد از افراد تحت حمایت را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که 37 درصد آنان به دلیل فوت سرپرست، 21 درصد به دلیل ازکارافتادگی، 10 درصد به دلیل مطلقه بودن و یک درصد هم خانواده زندانیان هستند.

 

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید