امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۷
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۲۶۰۱
گزارشگر : ۱۰۵

صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گره گشای مشکلات نیازمندان/ پرداخت تسهیلات از طریق صندوق امداد ولایت به بیش از ۱۲هزار نیازمند مازندرانی در سرفصل های مختلف

(دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۳۷

پرداخت وام به نیازمندان تحت حمایت در بخش های مختلف مانند کارگشایی، درمان، هزینه تحصیلی ، اشتغال ، مسکن و... ارائه می شود و کمیته امداد با برنامه ریزی های مناسب تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت را در دستور کارخود قرار داد تا از این طریق گره گشای مشکلات نیازمندان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد ، کمیته امداد ناصر اسکندری ، مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مازندران در گفتگویی به مناسبت تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت ازسوی کمیته امداد و با مجوزبانک مرکزی در هفدهم خرداد سال۱۳۹۵ تاسیس شد تا با پرداخت وام به صورت قرض الحسنه و ضمانت آسان به مددجویان نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام کند.

وی افزود:صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت وصل به شبکه شتاب است و خیّران می‌توانند در این صندوق سپرده گذاری کرده و از محل وجوهات اداره شده‌ خود، نسبت به معرفی نیازمندان برای دریافت وام قرض‌الحسنه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات بیش از 10 میلیون تومان برای یک مرحله سه درصد کارمزد دریافت می‌شود، افزود: این صندوق دارای دو نوع حساب، حساب قرض الحسنه عادی و حساب وجوه اداره شده است.

اسکندری بیان داشت: در حساب وجوه اداره شده ، با سپرده گذاری خیّران در این حساب ، می‌توان از محل همین اعتبارات به نیازمندان وام پرداخت کرد که در یکسال گذشته خیران بالغ بر یک میلیارد تومان در این حساب ، سرمایه گذاری کردند و از همین محل به نیازمندان وام پرداخت شد.

وی گفت: در مجموع سال گذشته به 12 هزار و 174 نفر بالغ بر 96 میلیارد تومان طی سال گذشته تسهیلات پرداخت شد.

وی بیان داشت: از مجموع این تسهیلات ، به هشت هزار و 851 فقره وام در سرفصلهای مختلف طی سال گذشته به نیازمندان پرداخت شد که دریافت وام در سال گذشته نسبت به سال قبل تر از نظر عملکردی 46 درصد رشد داشته است.

اسکندری بیان داشت: از مجموع این وام 68 میلیارد و 600 میلیون تومان هم در سال گذشته از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شد که از نظر مبلغ به میزان 95 درصد رشد عملکردی داشته است .

‏وی به استفاده ازظرفیت بانک مهر برای پرداخت تسهیلات به دو هزار و 962 نفر به ارزش 25میلیارد و 600 میلیون تومان اشاره کرد و افزود: همچنین با استفاده ازظرفیت بانک رسالت به 361 نفر دو میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت مازندران به سپرده گذاری وجوه اداره شده به ارزش یک میلیارد و 140 میلیون تومان اشاره کرد و افزود: این میزان نسبت به سالهای گذشته 380 درصد رشد داشته است.

‏وی از اقدامات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان را شامل سپرده گذاری نماینده ولی فقیه در مازندران دربخش وجوه اداره شده برای پرداخت وام به نیازمندان،برگزاری اولین همایش تکریم ازخیرین سپرده گذار ممتاز در صندوق امداد ولایت همزمان باسراسر کشور، افتتاح حساب برای 293مرکز نیکوکاری استان ، افتتاح حساب قرض الحسنه وجوه اداره شده و عادی برای 19 هزار و 623 نفر، حضور در شهرستان ها ودیدار با خیران و... برشمرد.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت مازندران گفت: باتوجه به اینکه نفس کار صندوق امداد ولایت، قرض نیکو است، حساب گردش مالی ندارد و تمام سرمایه گذاری‌ها در این صندوق، برای رفع مشکلات نیازمندان انجام می شود.

آری ،صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با مشارکت خیران و نیکوکاران در رفع مشکلات نیازمندان اقدام می کند و یقیناً با سپرده گذاری در این صندوق در روند خدمت رسانی به نیازمندان و تسریع و تسهیل در ارائه خدمات به آنها کارهای شایسته ای صورت می گیرد.

انتهای پیام/


امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید