امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۳
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۲۵۹۱
گزارشگر : ۴۸۷
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد خبر داد:

اختصاص سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای مسکن محرومان در بودجه ۱۴۰۰

(پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۰۳

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد کشور از اختصاص سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای مسکن محرومان در قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جعفر صباغیان توانمندسازی مددجویان را مهمترین ماموریت کمیته امداد اعلام کرد و گفت: یکی از موضوعات مهم در زمینه توانمندسازی خودباوری و خوداتکایی مددجویان ایجاد درآمدت باثبات برای آنان است.
 
وی یکی دیگر از راه‌های توانمندسازی مددجویان را رفع مشکل مسکن آنان اعلام کرد و افزود: در این زمینه در بودجه سال جاری کشور سه هزار میلیارد تومان برای حوزه مسکن کمیته امداد پیش‌بینی ‌شده است.
 
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد  اضافه کرد: از مجموع این رقم هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن ارزان‌قیمت برای خانواده‌های محروم شهری و مابقی برای مسکن روستاییان پیش‌بینی ‌شده است.
 
صباغیان خاطرنشان کرد: همچنین معافیت هزینه انشعاب آب، برق، گاز و صدور پروانه ساختمانی از جمله مواردی است که برای ساخت مسکن محرومان در قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور پیش‌بینی‌ شده است.
 
وی به تفاهم‌نامه‌های کمیته امداد با دیگر نهادها برای ساخت مسکن محرومان اشاره کرد و گفت: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای ۲ ساله بین کمیته امداد، سپاه و بنیاد مسکن منعقد شده و قرار است ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان احداث شود.
 
وی ابراز امیدواری کرد: با اختصاص بودجه‌های دولتی و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در حوزه مسکن، امیدواریم تا پایان تعهدات این تفاهم‌نامه‌ها مددجوی بدون مسکن نداشته باشیم.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید