امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۵۹۰
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه بوئین زهرا:

خط امام (ره) انقلابیگری در سایه ولایت مداری است

(پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۴۱

امام جمعه بوئین زهرا گفت: خط امام خمینی (ره) انقلابیگری در سایه ولایت مداری است از این رو هر حرکتی بدون ولایت مداری انحراف از راه انقلاب است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام اسدا... رضوانی در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی که در جمع کارکنان اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و روز مهم و عظیم 15 خرداد هستیم.

وی ادامه داد: حرکت امام خمینی (ره) برای تشکیل یک حکومت مردمی و اسلامی از سال 1342 آغاز شد و قطع یقین این حرکت بدون تبیین و تشریح و بصیرت افزایی ، با خطرات مختلفی از جمله تحریف و شیطنت و توطئه هایی علیه امت اسلامی مواجه است.

امام جمعه بوئین زهرا اضافه کرد: تنها زمانی می توانیم از انحراف ها دور بمانیم که با ژرف اندیشی و نگاه عالمانه و توأم با وسعت نظر عبرت آموزی از حوادث و اتفاقات صدر اسلام به موضوع نگاه کنیم.

وی افزود: انقلاب های مختلفی در کشورهای اسلامی کلید خورده که یا به نتیجه نرسیده و یا اگر هم به نتیجه رسیده در مسیر حرکت خود با مشکلات و موانع سخت روبرو شده و از آرمان های خود دور شده است.

حجت الاسلام رضوانی عنوان کرد: اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی، اعتماد به وعده الهی و بی اعتمادی به مستکبران، اعتقاد به اراده مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی، حمایت جدی از محرومان و مستضعفان، قرار داشتن در جبهه مخالف مستکبران، اعتقاد به استقلال ملی و رد سلطه پذیری و وحدت ملی و توجه به توطئه های تفرقه افکن شاخص های خط انقلاب است.

وی با اشاره به اصول هفتگانه خط امام (ره) خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با خدمت به محرومان ضمن در عمل به یکی از این اصول پیشتاز است و در نتیجه این نهاد در زمره تحریم های دشمنان قرار گرفته.

امام جمعه بوئین زهرا اظهارکرد: یکی از توصیه های جدی بنیانگذار جمهوری اسلامی که در ذیل این هفت بند تعریف می شود، تأکید امام خمینی (ره) به اینکه پشتیبان ولایت فقیه بودن ضامن سلامتی انقلاب است.

وی تصریح کرد: خط امام خمینی (ره) انقلابیگری در سایه ولایت مداری است از این رو هر حرکتی بدون ولایت مداری انحراف از راه انقلاب است.

حجت الاسلام رضوانی اعلام کرد: امام (ره) فرمود حفظ نظام از اوجب واجبات است حال یکی از مصادیق حفظ نظام، انتخابات است چراکه پشتوانه جمهوری اسلامی مردم هستند بنابراین کسی که در خط امام (ره) است با صندوق رأی قهر نمی کند چراکه چنین نگاهی با خط امام (ره) همخوانی نداشته و حتی در تضاد است.

وی تأکید کرد: انتخابات بهترین راه برای تصمیم گیری مردم برای انتخاب نوع مدیریت کشور است بنابراین با انتخاب رئیس جمهور و اعضای شوراها می توان نوع مدیریت کشور را تعیین کرد.

امام جمعه بوئین زهرا اظهارکرد: فراموش نکردن جنگ اقتصادی، مقاوم سازی اقتصاد کشور با توجه به الگوهای بومی، گفتمان سازی فرهنگ انقلاب، فسادستیزی، دانش محوری، تقویت رویکرد جهادی در مدیریت کشور، توجه به جوانگرایی با استفاده از تجربه مدیران دارای انگیزه و نشاط خدمت به مردم و ... از مسائل مهمی است که باید بدان توجّه شود.

وی توضیح داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اشرافیگیری از آفت های مدیریت کشور است چراکه مشی و خط امام (ره) در ساده زیستی و خدمت همه جانبه به مردم است.

حجت الاسلام رضوانی یادآور شد: انتخابات فرصت شایسته است که مدیریت کشور با انتخاب مردم به سمت خدمت به مردم و توجه بیشتر به خط امام (ره) حرکت کند چراکه هرجا توفیقی کسب کردیم، به این دلیل بوده به توصیه های امام خمینی (ره) جامه عمل پوشاندیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید