امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
شنبه / ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۲۴۶۶
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

همکاری 32 «جهادگر کارآفرین» با کمیته امداد استان اردبیل

(شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۵۶

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 32 «جهادگر کارآفرین» با این نهاد همکاری دارند که در این زمینه فعالیت‌های بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و خودکفایی خانوار تحت حمایت صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حسین دشتی با اشاره به اینکه با همکاری 32 «جهادگر کارآفرین» تلاش‌های بسیاری در زمینه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت به انجام رسیده است، گفت: حضور نیروهای بسیجی و جهادی در کنار امدادگران این نهاد، شور مضاعفی را در بین اقشار آسیب‌پذیر ایجاد می‌کند که این امر منجر به تسریع در روند توانمندسازی مددجویان خواهد شد.
وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی نقش بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار برای خانوار تحت حمایت داشته‌اند، افزود: بهره‌گیری از این ظرفیت مهم می‌تواند نتایج بسیار مطلوبی را به همراه داشته باشد که درصدد همکاری‌های بیشتر با «جهادگران کارآفرین» هستیم.
دشتی با اشاره به اینکه نه تنها در زمینه اشتغال‌زایی بلکه در سایر زمینه‌های رسیدگی به امور فقرا و محرومان جامعه نیز تلاش داریم از ظرفیت گروه‌های جهادی بهره‌‌مند شویم، بیان کرد: در بخش‌های ساخت و تعمیر مسکن مددجویی و اعزام اکیپ‌های درمانی و بهداشتی به مناطق محروم نیز تلاش داریم از ظرفیت‌های مهم بسیجیان و گروه‌های جهادی استفاده کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در ادامه سخنان خود با بیان اینکه 60 نفر از مددجویان تحت حمایت طی دو ماهه سال‌جاری با فراگیری آموزش‌های لازم، از طریق «هدایت شغلی» وارد بازار کار شده‌اند، گفت: همچنین امسال 42 طرح «راهبری شغلی» نیز توسط کارفرمایان به مرحله اجرا درآمده است تا از این طریق مددجویان وارد چرخه تولید شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف بسیار مهم در بحث «راهبران شغلی» بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان، کارخانه‌ها، مراکز اقتصادی و پارک‌های فناوری است، بیان کرد: طرح «راهبران شغلی»، کارآفرین محور است که در این طرح، مددجویان به کارفرمایان و صاحبان مشاغل معرفی می‌شوند تا زیر نظر آنها فرصت شغلی مناسبی برای‌شان ایجاد شود.
دشتی با بیان اینکه از تمامی کارآفرینان، کارفرمایان و صاحبان مشاغل خواستاریم با بهره‌گیری از بسته‌های تشویقی کمیته امداد به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی کمک کنند، افزود: توانمندسازی خانوار تحت حمایت علاوه بر خوداتکایی آنها، به رونق تولید و ریشه‌کنی فقر از منطقه منجر خواهد شد.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید