امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۳
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۲۳۸۷
گزارشگر : ۱۰۰

دوبرابر شدن اعتبارات اشتغال زایی برای نیازمندان ایلامی / جهادگران کارآفرین به کمک اشتغال مددجویان می آیند

(دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰) ۱۴:۵۳

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: اعتبارات اشتغال زایی این نهاد امسال نسبت به سال گذشته دوبرابر خواهد شد و تحول مهمی در حوزه اشتغال نیازمندان استان ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در نشست کارگروه تخصصی اشتغال و کارآفرینی امداد استان  ایلام که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور ویدئویی مشاور معاون اشتغال و خودکفایی مرکز مدیران گروههای جهادی از تهران  و  روسای ادارات اجرایی و کارشناسان اشتغال و خودکفایی  سراسر استان و با موضوع جهادگران کارآفرین و تشریح برنامه‌های اشتغال زایی کمیته امداد استان برگزار گردید بیان کرد: در حالیکه اعتبارات اشتغال زایی کمیته امداد سال 98 حدود 80 میلیارد تومان بوده است این رقم امسال به بیش از 230 میلیارد تومان رسیده و با مشارکت برخی بانکها این رقم به حدود 300 میلیارد تومان خواهد رسید.
وی در ادامه با عنوان اینکه برنامه‌های متنوعی در حوزه اشتغال برای مددجویان و نیازمندان استان ترسیم شده است تصریح کرد: امسال برای نخستین بار از ظرفیت گروههای جهادی در زمینه ایجاد اشتغال برای نیازمندان استان استفاده خواهد شد و بسترسازی لازم برای تحقق اینکار صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تنوع در ایجاد اشتغال و راه اندازی مشاغل نوین و دانش بنیان مددجویان را از برنامه های محوری کمیته امداد در عرصه اشتغال برشمرد و گفت: در چند سال اخیر حرکتهای خوبی در این زمینه صورت گرفته که با استقبال مددجویان جویای کار و تحصیل کرده مواجه بوده و امسال این حرکتها استمرار خواهند داشت.
موسی نژاد اضافه کرد: استفاده از ظرفیت و توان بنگاههای اقتصادی و دستگاههای متولی اشتغال، استمرار طرح راهبری شغلی و تخصصی تر شدن حوزه اشتغال، اشتغال زایی از طریق کاریابی و بهره گیری از توان کارفرمایان باتجربه و نیز اشتغال به روش هدایت شغلی از جمله دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان ایلام در حوزه کارآفرینی خواهد بود.
در ادامه، دیگر شرکت کنندگان در نشست تخصصی کارگروه اشتغال و نیز نمایندگان گروههای جهادی کارآفرین  نقطه نظرات خود را بیان کردند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید