امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۵
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۲۳۷۷
گزارشگر : ۴۸۷
​رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

خدمات کمیته امداد، دلگرم کننده، امیدوار کننده و ثمربخش است

(دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۰۵

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تقدیر از اقدامات کمیته امداد در برگزاری پویش ملی ایران همدل گفت: فعالیت‌های کمیته امداد به ویژه در بخش مسکن و وام‌های قرض‌الحسنه دلگرم‌کننده، امیدوار کننده و ثمربخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید باجلان، معاون اداری و مالی، احمدرضا دالوند مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.
 
آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همواره دل و قلب و روح ما همواره با کمیته امداد بوده و هست گفت: اقدامات بزرگ جهادی و خدمت به مردم خوب کشورمان، دلگرم کننده، امیدوار کننده و ثمربخش است. 
 
وی ادامه داد: از شنیدن گزارش کمک‌های مردمی و مواسات مومنانه این نهاد و وام‌های قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت که گزارش‌های خوبی بودند بسیار خوشحال شدم.
آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه در این شرایط دشوار اقتصادی، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت می‌تواند الگویی برای بنگاه‌های اقتصادی و بانک‌های کشور باشد،
 
اظهار کرد: امروز تأمین مسکن، یکی از مشکلات جدی کشور به ویژه در ازدواج جوانان است و همت کمیته امداد برای تأمین مسکن نیازمندان قابل تقدیر است.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید کمیته امداد را برای خانه‌دار شدن قشر نیازمند و جوانان کمک کنند، افزود: با توجه به اینکه عمده مشکل در تامین مسکن، واگذاری زمین از طرف مسکن و شهرسازی است، بنده موضوع را از وزیر پیگیری خواهم کرد تا کمیته امداد بتواند بعد از واگذاری زمین اقدامات لازم را انجام دهد.
 
وی در پایان اضافه کرد: کار بزرگ شما در کمیته امداد از آغاز تا انجامش برای خداست، برایتان آرزوی موفقیت دارم.
 
در ابتدای این دیدار نیز احمدرضا دالوند، مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در حوزه مسکن مددجویان گفت: متاسفانه در این شرایط اقتصادی تأمین مسکن نیازمندان، به یک چالش بزرگ و دشوار برای آحاد مردم تبدیل شده است.
 
وی با بیان اینکه مسکن مددجویان شهری 40 تا 60 درصد هزینه هر خانوار را شامل می‌شود افزود: کمیته امداد از ابتدای فعالیت خود تاکنون حدود دو میلیون و 100 هزار خدمت مسکن به نیازمندان و مددجویان این نهاد ارائه کرده است؛ اگر زمین تأمین شود، این نهاد با کمک خیران، برای ساخت مسکن نیازمندان هیچ مشکلی نخواهد داشت و همین امسال هم کار ساخت را شروع می‌کنیم.
 
مجید باجلان، معاون اداری و مالی کمیته امداد نیز در ابتدای این دیدار با تشریح کمک‌های مومنانه مردم در سومین مرحله پویش ملی ایران همدل گفت: سال گذشته 3 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب وام‌های کارگشایی و اشتغال به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا با ضمانت آسان پرداخت شد که امیدواریم این رقم در سال جدید به چهار هزار میلیارد تومان برسد.
 
معاون اداری و مالی و مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد همچنین با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) دیدار کردند.
 
آیت‌الله سعیدی در این دیدار با اشاره به مواسات و همدلی مردم در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا گفت: ملت بزرگ ایران به دنیا ثابت کردند که در ادامه جانفشانی و از خودگذشتگی‌های خود در دوران دفاع مقدس هنوز هم با ندای رهبر انقلاب و نوعدوستی خود، مومنانه، دلسوزانه، شجاعانه، فداکارنه و ایثارگرانه در میدان حاضر هستند.
 
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)  با قدردانی از امدادگران کمیته امداد افزود: کمیته امداد بحمدلله خیلی خوب و با دل و علاقه کار کردند؛ وقتی نگاه، گره‌گشایی از کار مردم و برای رضای خداست، خدا هم راه‌های زیادی را به شما نشان می‌دهد پس نا امید نباشید و با شجاعت و صلابت به کارتان ادامه بدهید.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید