امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۴
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۲۳۶۲
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد:

تامین مسکن محرومان در قانون اساسی بر عهده دولت است

(یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰) ۱۶:۱۴

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت تامین مصالح ارزان‌قیمت برای ساخت مسکن مددجویان گفت: تامین مسکن محرومان بر اساس قانون اساسی از وظایف حاکمیت و دولت‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، فرهاد طهماسبی با بیان اینکه دولت به عنوان قوه اجرایی کشور در تمام شئون زندگی مردم مسئولیت دارد، افزود: تصمیمات مثبت و منفی مسئولان در حوزه‌های اشتغال، مسکن و بازار به خوبی خود را نشان می‌دهد و اگر حمایت کافی از کارآفرینی انجام شود، آمار اشتغال در کشور رشد خواهد کرد.
 
وی مهمترین شاخص برای ارزیابی عملکرد مسئولان را کاهش تنش‌های اقتصادی، تورم و فشار بر مردم دانست و ادامه داد: امروز مردم بهترین قاضی برای بررسی عملکرد مسئولان هستند و بهترین شاخص در این زمینه توجه به میزان ناهنجاری‌های اجتماعی است.
 
نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بدون قانونگذاری و نظارت صحیح، موفقیت در اجرای طرح‌های اقتصادی موثر نخواهد بود؛ متاسفانه در حوزه مسکن شاهد عدم نظارت و افسارگسیختگی هستیم که کف هزینه خرید مسکن به یک میلیارد تومان رسیده است.
 
طهماسبی با بیان اینکه رشد تصاعدی قیمت فولاد، آهن آلات و سیمان از مهمترین دلایل افزایش چندین برابری قیمت مسکن است، اظهار کرد: دولت موظف است با تامین این مصالح با قیمت‌های یارانه‌ای، از نهادهای حمایتی در زمینه طرح‌های ساخت مسکن محرومان حمایت کند زیرا این وظیفه در قانون اساسی بر عهده دولت است.
 
وی با اشاره به اینکه نیازمند یک دولت کارآمد هستیم، خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم باید حمایت از محرومان را در شعار و عمل انجام دهد و بیش از پیش شاهد توجه به این ولی نعمتان انقلاب باشیم.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید