امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۳
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۲۲۵۵
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی خبر داد:

توزیع 20 میلیون وعده غذای گرم برای خانواده‌های نیازمند در ماه مبارک رمضان

(سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۲:۰۳

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی از توزیع 20 میلیون وعده غذای گرم برای خانواده‌های نیازمند در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در سومین مرحله پویش ایران همدل 1292 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید باجلان در نشست خبری با تشریح عملکرد این نهاد در مرحله سوم پویش ایران همدل افزود: سومین مرحله پویش ایران همدل با محوریت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و با همکاری کمیته امداد و همراهی مردم، خیران و نهادها در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد.
 
رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی افزود: در ماه مبارک رمضان 20 میلیون و 191 هزار وعده غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند توزیع شد.
 
وی با بیان اینکه با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور، توزیع و طبخ غذای گرم مطابق پروتکل‌های بهداشتی انجام شد، ادامه داد: در طول ماه رمضان همچنین چهار میلیون و 163 هزار افطاری ساده ارائه شد.
 
رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی با اشاره به فعالیت 4360 آشپزخانه در قالب طرح اطعام مهدوی، خاطرنشان کرد: 166 هزار نیروی داوطلب و جهادی در تهیه و توزیع بسته‌های غذایی مشارکت داشتند.
 
باجلان از تهیه و توزیع 2 میلیون و 477 هزار بسته معیشتی برای خانواده‌های نیازمند خبر داد و تاکید کرد: در مجموع 1292 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی مردم نیکوکار و خیران در سومین مرحله پویش ایران همدل جمه‌آوری شد که تمامی آن در تهیه و توزیع بسته‌های غذایی نیازمندان هزینه شد.
 
وی با بیان اینکه این رقم سال گذشته 580 میلیارد تومان بود، گفت: میزان کمک‌های مردمی در ماه رمضان امسال نسبت به سال گذشته 123 درصد رشد داشت و شاهد بیشترین کمک‌های مردمی در طول ماه رمضان‌های گذشته بودیم.
 
رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی با تقدیر از مشارکت مردم، خیران، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و دیگر نهادها در اجرای سومین مرحله پویش ایران همدل گفت: این پویش به یاری خداوند و با همراهی مردم نیکوکار در مقاطع خاص تداوم خواهد یافت. 
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید