امروز جمعه ,۴ تیر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۰
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۲۰۷۴
گزارشگر : ۴۸۷
در گفتگو با حامی ایتام کمیته امداد مطرح شد؛

حمایت نیکوکارانه از اشتغال و ازدواج هزار فرزند یتیم

(یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۵:۲۰

یک خیر نیک‌اندیش تاکنون توانسته با حمایت‌های مادی و معنوی خود زمینه اشتغال و ازدواج هزار فرزند یتیم را فراهم کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدرضا غنی‌آبادی با سابقه 20 سال فعالیت در امور خیریه زمینه ورود پسران یتیم زیادی را به بازار کار فراهم و از سوی دیگر با تامین جهیزیه برای دختران جوان، ازدواج و تشکیل خانواده آنان را تسهیل کرده است.
 
وی در مورد ورود خود به کار خیرخواهانه می‌گوید: در سال 80 با خانواده‌ای آشنا شدم که دختر هشت ساله آنان به دلیل نابینایی از ناحیه یک چشم از تحصیل بازمانده بود.
 
این خیر حوزه اشتغال و ازدواج می‌افزاید: خانواده دختر به دلیل فقر مالی توان درمان دخترشان را نداشتند  اما توانستیم دختر بچه با تهیه چشم مصنوعی به تحصیل بازگردانیم و هماکنون این دختر در مقطع دانشگاه مشغول به تحصیل است و به عنوان یک زن توانمند در جامعه به فعالیت مشغول شده است.
 
وی ادامه می‌دهد: این نخستین گام من در مسیر انجام کارهای خیرخواهانه بود و پس از آن برای انجام امور نیکوکاری شوق زیادی پیدا کردم تا جایی که  تهیه جهیزیه برای دختران، کمک به تامین هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان به ویژه نخبگان تحصیلی، کمک هزینه برای درمان بیماران بستری در منزل و آزادی زندانیان را سر لوحه زندگی خودم قرار دادم.
 
غنی‌آبادی با اشاره به اینکه حدود 20 سال است با مشارکت دوستان و بستگان برای دختران یتیم جهیزیه تهیه می‌کند، می‌گوید: در سال‌های اخیر برای کمک به نیازمندان به دنبال ترغیب و تشویق دوستان، همکاران و صاحبان سرمایه برای مشارکت در طرح ایتام و محسنین است .
 
وی می‌افزاید: دختران بسیاری با مساعدت و کمک مردم  توانسته‌اند به زندگی خود سرو سامان دهند و پسران زیادی وارد بازار کار شده و به زندگی مشغول شده‌اند. در حال حاضر حمایت بیش از هزار فرزند یتیم و تلاش برای بهبود وضعیت زندگی و معاش آنها شور و شعف زیادی در ما ایجاد کرده است  و همین سبب ادامه مسیر ما شده است.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید