امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۹
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۸۱۹۶۳
گزارشگر : ۹۶

کسب رتبه سوم جشنواره روستا دوست توسط کارآفرین ملایری

(دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۱:۲۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان از کسب رتبه سوم جشنواره روستا دوست توسط کارآفرین ملایری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، شهرام عابدی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان از برگزاری جشنواره صنایع روستا دوست در اسفند سال گذشته خبر داد و گفت: جشنواره صنایع روستا دوست باهدف افزایش بهره‌وری و درآمد اشتغال روستایی در بخش‌های مختلف تولیدات روستایی ازجمله کشاورزی، دام‌پروری و نیز حمایت از مخترعان، صاحبان ایده‌های صنعتی نوآورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر فعالان این عرصه، برای تقویت اشتغال‌زایی و جهش تولید در روستاها و مناطق محروم برگزار شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه عمدهٔ فعالیت‌ها و برنامه‌های اشتغال کمیته امداد در مناطق روستایی اجرا می‌شود، افزود: طرح «صنایع روستا دوست»  از مفاهیم ابتکاری این نهاد است که فراخوان آن از مرداد سال گذشته اعلام و پس از بررسی ایده‌های واصله و محصولات و دستگاه‌های مخترعین تعداد 107 طرح جهت شرکت در نمایشگاه کشوری انتخاب گردید که 2 طرح مربوط به کارآفرینان همدانی بوده است.

عابدی افزود: پس از داوری طرح‌های واصله درنهایت 3 طرح به‌عنوان طرح نمونه کشوری انتخاب شدند که طرح دستگاه گردو تکان آقای سعید شریف‌آبادی از شهرستان ملایر استان همدان موفق به کسب رتبه سوم کشوری گردید.

وی خاطرنشان کرد: ما افراد مخترع را رها نخواهیم کرد و در سال جاری در حوزه فضای مجازی اقداماتی در حوزه آموزش کسب‌وکار نیز صورت گرفته است.

عابدی در پایان افزود: امیدواریم با اجرای این طرح، بتوانیم گامی در راستای جهش تولیدات روستایی و ورود اقتصاد دانش‌بنیان به روستاها برداشته تا بحث اشتغال در روستاها بیشتر رونق بگیرد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید