امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۱۹۶۲
گزارشگر : ۷۸

1130 معلم استان خراسان شمالی حامی ایتام کمیته امداد

(دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۳:۳۲

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: هزار و 130 نفر از معلمان این استان حامی ایتام و فرزندان محسنین تحت پوشش کمیته امداد هستند.

به گزارش  پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد  با گرامیداشت  هفته معلم، گزارشی از مشارکت نیکوکاران در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین ارائه کرد و گفت: هزار و 130 نفر از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد در استان  خراسان شمالی دبیر، معلم، استاد دانشگاه و فرهنگی هستند.
وی در ادامه مجموع حامیان معلم فعال در طرح اکرام ایتام این نهاد را هزار و 570 نفر برشمرد و افزود: از این تعداد حامی معلم، هزار و 130 نفر بومی استان خراسان شمالی و باقی‌مانده از استان‌های دیگر کشور هستند.
وی اضافه کرد: کمیته امداد خراسان شمالی  از  6هزار و 665  یتیم و فرزندان محسنین این استان حمایت می‌کند که سه هزار و 364  نفر آن‌هایتیم و باقی‌مانده نیز فرزندان محسنین هستند.
 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی افزود: حامیان خیراندیش خراسان شمالی سال گذشته 35 میلیارد و 600 میلیون تومان در قالب طرح اکرام و محسنین به ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت  این نهاد کمک کردند.
الهی راد یادآور شد: امید است با اجرای طرح جدید «پویش ایران مهربان و هر کارمند یک حامی» در استان بتوان از ظرفیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی برای حمایت روزافزون از ایتام و فرزندان محسنین استفاده بیشتری کرد.
وی بابیان اینکه در حال حاضر سرانه پرداختی به ایتام و محسنین ماهانه حدود ۴۸۵  هزار تومان است، افزود: امیدواریم با اجرای پویش ایران مهربان، تا سال آینده هیچ یتیم نیازمند بدون حامی نداشته باشیم  و سرانه کمک ایتام به بیش از ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد.
وی  با دعوت از نیکوکاران استان برای مشارکت در طرح‌ پویش ایران مهربان گفت: مردم نوع‌دوست و سخاوتمند  استان می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه ekram.emdad.ir و یا با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان، یتیم و یا فرزند نیازمند (محسنین) موردنظر خود را انتخاب کرده و ماهیانه حداقل 20 هزار تومان به آن‌ها کمک کنند.
وی با اشاره به روش‌های نوین دریافت کمک‌های مردمی بیان کرد: سامانه نیکوکاری #058*8877* و درگاه‌های اینترنتی emdad.ir برای سهولت در دریافت کمک‌های مردمی در نظر گرفته‌شده است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید