امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۹
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۱۶۲۳
گزارشگر : ۴۸۷
با تلاش‌های مستمر یک بانوی کارآفرین؛

محصولات فرهنگی زنان سرپرست خانوار راهی بازار فروش شد

(شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۲:۴۹

بانوی کارآفرین البرزی حدود سه سال است با راه‌اندازی یک آموزشگاه فرهنگی-هنری به ایجاد و رونق کسب و کارهای فرهنگی و افزایش درآمد خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سولماز بهرنگ، کارآفرینی است که تلاش خود را بر بهبود کیفیت تولیدات فرهنگی و رونق کسب و کار مددجویان گذاشته است. هم اکنون بیش از 40 نفر از زنان سرپرست خانوار و جوانان علاقمند، مشغول یادگیری آموزش‌های لازم در این آموزشگاه هنری و فرهنگی هستند.
 
این بانوی خوش‌ذوق با بیان اینکه بیشتر هنرجویانش را زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد تشکیل می‌ دهند، می‌گوید: آنها  پس از فراگیری کامل آموزش‌ها، می‌توانند محصولات فرهنگی-هنری تولید و محصولات خود را در بازار عرضه کنند تا از این طریق درآمدزایی داشته باشند.
 
وی با اشاره به حمایت های کمیته امداد از طرح های اشتغالزایی ، کارآفرینی و کسب و کارهای نو آورانه می‌افزاید: پشتیبانی کمیته امداد از کار آفرینان به ویژه زنان برای ایجاد درآمدزایی پایدار و ثابت راهگشا بوده است. برای راه‌اندازی این آموزشگاه از تسهیلات کمیته امداد بهره‌مند شدم و با دریافت وام 20 میلیون تومانی از این نهاد، آموزشگاه راه‌اندازی شد.
 
بهرنگ به مشارکت و حضور پررنگ زنان کارآفرین در طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد می‌پردازد و معتقد است: مشارکت زنان کارآفرین برای ایجاد کسب و کار به ویژه کسب و کارهای فرهنگی-هنری نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است و کمیته امداد نیز توجه ویژه ای به حمایت از مشاغل نوین دارد.
 
این بانوی موفق ایجاد تحول در الگوی برنامه‌ریزی در حوزه اشتغال‌زایی از دیگر عوامل افزایش مشارکت زنان دانسته و می‌گوید: در حوالی استان البرز در محدوده شهرستان مارلیک هیچ آموزشگاه فرهنگی- هنری برای زنان وجود نداشت  و با راه‌اندازی این آموزشگاه، جوانان و زنان بسیاری برای فراگیری هنرهایی از قبیل نقاشی و دیگر هنرها ثبت نام کردند .
 
وی با بیان اینکه در این آموزشگاه تکنیک‌های هنری از جمله نقاشی با رنگ روغن، سیاه قلم، آبرنگ و دیگر تکنیک‌های نقاشی به هنرجویان آموزش داده می‌شود، اضافه می‌کند: هنرجویان در این آموزشگاه با نقاشی روی شیشه، نقاشی روی سفال  و سنگ آشنا شده و پس از مدتی وارد بازار کار می‌شوند.
 
بانوی کارآفرین در پایان با اشاره به استقبال جامعه از تولیدات هنری این هنرجویان تاکید می‌کند: زنان سرپرست خانوار با افزایش توانمندی در رشته‌های هنری  قادرند درآمد‌زایی  قابل توجهی کسب  کنند.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید