امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۲
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۸۱۴۸۸
گزارشگر : ۹۴
در سال گذشته محقق شد؛

جمع‌آوری 17 میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد

(یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰) ۱۰:۵۲

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 17 میلیارد تومان زکات واجب، مستحب، فطریه و کفارات سال گذشته در استان جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، همایش اجرایی زکات کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد و حوزه نمایندگی ولی‌فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.
قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این همایش با تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان، گفت: امید است بتوانیم از ظرفیت‌های این ماه مبارک برای کمک به نیازمندان استفاده لازم را ببریم.
وی با اشاره به اینکه تعهد زکات کمیته امداد استان در سال گذشته 9 میلیارد و 250 میلیون تومان بود، تصریح کرد: در سال گذشته با همت اعضای شورای زکات استان بیش از 17 میلیارد تومان زکات واجب و مستحب، فطریه و کفارات جمع‌آوری شد.
مبشری بیان کرد: 70 درصد زکات جمع‌آوری‌شده در استان در زمینه‌های حمایتی و کمک به نیازمندان و 30 درصد نیز در زمینه امورات عام‌المنفعه و اقداماتی مانند مساجد و حسینیه‌ها هزینه شده است.
وی بابیان اینکه 499 روستای مشمول زکات در کهگیلویه و بویراحمد داریم، افزود: از این تعداد، 319 روستا در سال گذشته زکات پرداخت کرده‌اند.
مبشری با اشاره به اینکه زکات موضوع بسیار مهمی است و می‌تواند در این شرایط اقتصادی کمک‌کننده باشد برای نیازمندان، گفت: امیدواریم که با تبلیغات مناسب و استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات و مبلغین و عاملان افتخاری زکات بتوانیم امسال نیز در زمینه جمع‌آوری زکات اقدامات ارزشمندی انجام دهیم.
وی در خصوص زکات فطریه بیان کرد: در بحث زکات فطریه در ماه مبارک رمضان امسال همه ما به‌عنوان یک عامل در زمینه جمع‌آوری زکات فطریه برای کمک به نیازمندان باشیم.
شایسته ذکر است در پایان این همایش، اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات و راهکارهای مناسب برای افزایش اعتمادسازی بین مردم برای پرداخت زکات، پرداختند.
انتهای پیامامتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید