امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۱۴۴۱
گزارشگر : ۸۰
در حال حاضر صورت می گیرد؛

حمایت 11 هزار حامی از سه هزار فرزند محسنین

(چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۲:۵۸

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر 11 هزار و 17 حامی از سه هزار و 422 فرزند محسنین حمایت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: اکرام ایتام و محسنین برای حمایت از فرزندان طرحراحی شده است البته در طرح اکرام ایتام فرزندان از نعمت پدر یا مادر محروم هستند.

وی ادامه داد: ولی در طرح محسنین فرزندان از نعمت پدر بهره مند هستند ولی پدر به واسطه بیماری صعب العلاج و یا مسائل بغرنج دیگر توانایی اداره زندگی را نداشته و حتی نگهداری پدر هزینه هایی را متوجه خانواده کرده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در برخی از خانواده های تحت حمایت طرح محسنین، فرزندان وضعیت نامناسب تری به نسبت خانواده های ایتام دارند چراکه هزینه های زندگی به واسطه بیماری پدر مشکلاتی را به دنبال دارد.

وی افزود: در حال حاضر سه هزار و 422 فرزند محسنین در استان قزوین تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که از این تعداد هزار و 838 نفر دختر و مابقی پسر هستند.

فرهادی عنوان کرد: بیشترین تعداد فرزندان محسنین در قزوین با هزار و چهار نفر و کمترین تعداد در ضیاءآباد با 24 نفر است.

وی تصریح کرد: مجموع کمک های مردمی در طرح اکرام ایتام طی 11 ماهه سال جاری بیش از 9 میلیارد و 753 میلیون تومان بوده است که از این رقم بیش از شش میلیارد و 334 میلیون تومان نقدی و مابقی غیرنقدی بوده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: بیشترین تعداد فرزندان محسنین در قزوین، البرز و اقبالیه به ترتیب هزار و چهار، 600 و 289 نفر است.

وی گفت: برای حمایت از این افراد 11 هزار و 17 حامی با این نهاد همکاری دارند که از این تعداد بیشترین حامیان در قزوین، البرز و اقبالیه به ترتیب چهار هزار و 193، هزار و 228 و 663 نفر ثبت شده است.

فرهادی تأکیدکرد: متوسط سرانه کمک دریافتی فرزندان محسنین از سوی حامیان بیش از 259هزار تومان در استان است که بیشترین میزان سرانه کمک در الموت شرقی با میانگین بیش از 623 هزار تومان است.

وی یادآورشد: متوسط کمک حامیان در استان بیش از 80 هزار تومان است که بیشترین میزان سرانه کمک حامیان در خرمدشت 217هزار تومان است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید