امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۵
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۱۴۲۷
گزارشگر : ۷۸

افزایش دوبرابری مراکز نیکوکاری در خراسان شمالی/به همت کمیته امداد خراسان شمالی ستاد اطعام مهدوی در استان آغاز به کار کرد

(سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۱۵

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی به همراه معاونین و روسای این نهاد با حجت الاسلام والمسلمین نوری، نماینده ولی فقیه در استان به منظورتبریک سال نو و ارائه گزارش عملکرد از فعالیت های این نهاد طی سال 99 و همچنین تصمیم گیری در خصوص برنامه های ماه مبارک رمضان و اجرای رزمایش مواسات و همدلی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد از راه اندازی ستاد اطعام مهدوی در استان خبر داد و گفت: این ستاد از روز گذشته 16 فروردین ماه فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی به برنامه های این ستاد اشاره کرد وافزود: این ستاد با هدف اجرای رزمایش مواسات و همدلی و اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر 72 آشپزخانه مهدوی در حال آماده سازی است تا پخت غذای گرم و توزیع آن بین خانواده های نیازمند را طی ماه مبارک رمضان داشته باشیم.
وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته طی رزمایش مواسات و همدلی طی سال 99 نیز تصریح کرد: در حوزه مواسات در سال گذشته 640 هزار پرس غذای گرم و 85 هزار بسته غذایی بین نیازمندان آسیب دیده از کرونا و نیازمندان تحت حمایت این نهاد توزیع شد.
 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه از افزایش دو برابری مراکز نیکوکاری طی سال گذشته خبر داد و افزود: ما طی سال گذشته 70 مرکز نیکوکاری فعال داشتیم که هم اکنون به 144 مرکز افزایش یافته است
مجید الهی راد خاطر نشان کرد: این اقدام با رویکرد افزایش مشارکت مردمی در خدمت رسانی به محرومان انجام شده است.
وی با اشاره به موضوع برون‌سپاری خدمات مددکاری این نهاد گفت: گام نخست طرح برون‌سپاری بخشی از خدمات امداد به امور مددکاری مراکز نیکوکاری در جهت مردمی شدن خدمات هم اکنون در حال اجرا است.
الهی راد یاد آور شد: طی سال گذشته بیش از 62 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی در بخش های مسکن، تحصیلی، جهیزیه، درمانی و اشتغال از محل منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.
وی در خصوص برنامه های جدید زکات نیز گفت: با همکاری ائمه جمعه امیدواریم اقدامات قابل توجهی طی امسال انجام شودو هم اکنون در حال برنامه ریزی در جهت جمع آوری زکات فطریه هستیم.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید